کنفرانس ملي روز جهاني محيط زيست برگزار شد

۱۳۸۷/۰۳/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10967
کنفرانس ملي روز جهاني محيط زيست برگزار شد
اين عضو هيات علمي دانشکده محيط زيست دانشگاه تهران افزود برگزاري سمينارهاي مختلف در زمينه هاي زيست محيطي موجب حساس سازي افکار عمومي به محيط زيست مي شود.
وي با اشاره به اينکه هر سال در کنار برگزاري يک کنفرانس جهاني، هر کشور نيز بطور داخلي و ملي کنفرانسي را در مورد محيط زيست برگزار مي کند، اظهار داشت عنوان کنفرانس جهاني سال 2008 که در نيوزيلند برگزار مي شود "دست يابي به اقتصاد بدون کربن" و عنوان کنفرانس ملي ايران "نقش انرژي در تغييرات اقليمي و محيط زيست" است.
به گفته وي اين کنفرانس دو روزه 18 موضوع از جمله برنامه ريزي، مديريت،ارزيابي وآموزش محيط زيست، ايمني،بهداشت و محيط زيست و مديريت در سوانح طبيعي مورد بررسي قرار مي گيرد.
کرباسي گفت در مجموع 800 مقاله به دبيرخانه اين کنفرانس ارسال شد که از اين ميان420 مقاله بصورت شفاهي و پوستر ارائه مي شود.
وي در مورد ضرورت برگزاري سمينار و کنفرانس هاي محيط زيست در کشور گفت، در ايران مجلات تخصصي محيط زيست اندک هستند و در واقع زمينه مساعدي براي ارائه پژوهش ها و مقلات علمي زيست محيطي وجود ندارد، از اين رو برگزاري کنفرانس ها بستر مناسبي را براي ارائه پژوهش هاي فراهم مي آورد.
وي افزود برگزاري سمينارها فضايي را براي آشنايي و تبادل نظر محققان ايجاد مي کند تا بتوانند از دستاوردهاي داخلي و خارجي همکاران خود مطلع شوند.
به گفته کرباسي محيط زيست از زمينه هايي است که بخش هاي دولتي دانشگاهي و صنعتي در آن سهيم هستند و هيچ يک از اين گروه ها نمي توانند به تنهايي در مورد محيط زيست واردعمل شوند. از اين رو با حضور در کنفرانس ها با نيازها و قابليت هاي يکديگر و همچنين چالش هاي پيش رو آشنا شده و با همکاري يکديگر راه چاره اي براي آن ارائه مي کنند.
دانشکده تحصيلات تکميلي محيط زيست دانشگاه تهران و مرکز تحقيقات بسيج دانشجويي دانشکده تحصيلات تکميلي محيط زيست دانشگاه تهران برگزارکنندگان اين کنفرانس هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.63088s, 19q