میزان پرداختها برای خدمات تشخیصی و آزمایشگاهی باید اصلاح شود

۱۳۹۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۵۷ - کد خبر: 109678
میزان پرداختها برای خدمات تشخیصی و آزمایشگاهی باید اصلاح شود

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: دولت مصصم است قدمهای موثری در حوزه سلامت بردارد، ولی به این معنی نیست که همه مشکلات برطرف خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم التهابی که در کمتر از یک سال پیش در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در برخی بخشهای کشور تنش های زیادی را ایجاد کرد ولی با این حال امروز آرامش نسبی خوشبختانه برقرار شده و مردم آنقدر مثل گذشته اضطراب ندارند. در حوزه اقتصادی نیز آرامش نسبی ایجاد شده ضمن این که روند مذاکرات فرصت های زیادی را برای ایران در منطقه به وجود آورد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاست بین الملل نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با حفظ کیان، اقتدار و عزت مردم و کشور توانستیم به موفقیت های زیادی دست پیدا کنیم، افزود: در بخش داخلی دولت آرزوی پرداختن به معیشت و درد و رنج مردم را دارد و در این راستا گام های موثری را برداشته است.

به گفته وزیر بهداشت: دولت توانسته است تورم را مهار کند و امیدواریم این سیر نزولی تورم، همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل عمده ما در تولید، سرعت رشد اقتصادی و سرعت ایجاد اشتغال است. همین مشکل ذهن دولت و شخص رییس جمهور را به خود مشغول کرده و باید بگویم در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داریم.

هاشمی البته تاکید کرد: سرمایه گذاری نیاز به امنیت و آرامش دارد و با تندروی فقط در مسیرهای غلط خواهیم افتاد.

وی با بیان اینکه ما به مردم استان سیستان و بلوچستان افتخار می کنیم، گفت: این مردم مایه عزت و شرف هستند و دولت مصمم است در کل این استان و بخصوص نوار مرزی خدمات شایسته ای را ارائه کند.

به عقیده هاشمی، دولت مصصم است قدمهای موثری نیز در حوزه سلامت بردارد. ولی به این معنی نیست که همه مشکلات برطرف خواهد شد چون مشکلات زیادی در حوزه سلامت داریم و باید سعی کنیم زیرساخت ها و تعاریف را مجددا اصلاح کنیم.

وی با تشکر از حضور رئیس جمهور در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، گفت: ایشان دو هفته قبل با حضور در این بیمارستان اعلام کردند که سهم پرداختی از جیب بیماران را تا 10 درصد طی چند ماه آینده کاهش خواهیم داد. ما نیز سعی داریم با اجرای هدفمندی یارانه ها خدمات حوزه سلامت را ارتقاء دهیم.

هاشمی افزود: هدفمان افزایش تعداد پرستاران، کمک پرستاران و بهورزان است ضمن اینکه باید با اصلاح پرداختها سعی در ماندگاری پزشکان عمومی کنیم. همچنین در بخش دولتی تعرفه های پزشکان و متخصصان باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه میزان پرداختها برای اقدامات تشخیصی و آزمایشگاهی نیز باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: در بخش تجهیزات پزشکی یکی از اشکالات عمده این بوده که همیشه تکنولوژی برتر را در اختیار بخش خصوصی قرار داده ایم. در این میان پزشکانی که به رشد و تحقیقات بیشتری تمایل دارند، باید تکنولوژی برتر را نیز در اختیار داشته باشند. پس این روند باید اصلاح شود و سرمایه گذاری اصلی روی بخش آموزشی متمرکز گردد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 60 دانشگاه علوم پزشکی در کشور داریم، تاکید کرد: باید سعی کنیم که اعتبارات را بیشتر در بخش آموزش و خدمات صرف کنیم تا رضایتمندی مردم افزایش یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61194s, 18q