درمان هاي طبيعي شوره سر

۱۳۹۳/۰۱/۳۰ - ۱۲:۳۶ - کد خبر: 109696

سلامت نیوز:شوره سر ممکن است بر اثر خشکي پوست به وجود آيد اما گاهي علت آن اگزما، پسوريازيس يا عفونت قارچي است. اگرچه داروخانه ها شامپوها و مواد مناسب براي رفع اين مشکل را عرضه مي کنند اما درمان هاي خانگي نيز در بسياري مواقع مفيد واقع مي شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،آسپرين حاوي ماده اي فعال به نام اسيد ساليسيليک است که در اغلب شامپوهاي مخصوص شوره وجود دارد. براي کنترل شوره سر، هر بار ۲ عدد آسپرين پودر شده را به شامپوي خود اضافه کنيد و روي سر بماليد. مواد بايد به مدت ۲ دقيقه روي موها بماند سپس آن را با آب شست وشو دهيد.

جوش شيرين:پس از مرطوب کردن مو، مقداري جوش شيرين به موها بماليد سپس با آب بشوييد. جوش شيرين، قارچ هاي بيش فعال را که باعث ايجاد شوره سر مي شود کاهش مي دهد. احتمالا در روزهاي اول موها خشک مي شود اما پس از چند هفته پوست سر شروع به توليد روغن طبيعي خواهد کرد که موها را نرم مي کند.

سرکه سيب:اسيديته سرکه سيب ميزان PH پوست سر را تغيير مي دهد در نتيجه رشد قارچ سخت مي شود. يک چهارم پيمانه سرکه سيب را با يک چهارم پيمانه آب مخلوط کنيد و به موها بپاشيد. موها را با حوله ببنديد و پس از ۱۵ دقيقه بشوييد. اين کار را هفته اي ۲ بار تکرار کنيد.

روغن نارگيل:اين روغن به طور موثر شوره سر را درمان مي کند. قبل از حمام ۳ تا ۵ قاشق غذاخوري روغن نارگيل را به پوست سر بماليد و بگذاريد به مدت يک ساعت بماند. سپس آن را با شامپو بشوييد.

ليموترش:کافي است ۲ قاشق غذاخوري آبليمو به پوست سر بماليد و با آب بشوييد. سپس يک قاشق مرباخوري آب ليمو را با يک ليوان آب مخلوط کنيد و موها را با آن بشوييد. اين روش را به طور روزانه تکرار کنيد تا شوره سر از بين برود. اسيديته ليمو کمک مي کند تا در ميزان PH پوست سر تعادل به وجود آيد.

نمک:نمک براي از بين بردن شوره سر موثر است. کافي است پس از ماليدن کمي نمک به پوست سر، موهاي خود را شامپو کنيد.

آلوئه ورا:خاصيت خنک کننده آلوئه ورا، خارش پوست سر را از بين مي برد. قبل از شامپو کردن مقداري آلوئه ورا به موهاي خود بماليد.

سير:خاصيت ضدقارچي سير براي رفع باکتري هاي ايجادکننده شوره سر خيلي موثر است. کافي است چند حبه سير را له کنيد و به پوست سر بماليد. براي پيشگيري از بوي تند، سير له شده را با کمي عسل مخلوط کنيد و سپس به موها بماليد.

روغن زيتون:ماساژ مو با روغن زيتون قبل از خواب بسيار موثر است. بعد از مدتي موها را با شامپويي که هميشه استفاده مي کنيد شست وشو دهيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6233s, 19q