رويش مجدد موها دو ماه پس از مصرف داروي ضد ريزش

۱۳۹۳/۰۱/۳۰ - ۱۵:۴۰ - کد خبر: 109788

سلامت نیوز :يک متخصص پوست و مو با بيان اينکه رشد موها بلافاصله پس از مصرف داروهاي ضدريزش شروع نمي‌شود، گفت: موها دو ماه پس از مصرف داروي ضد ريزش، رويش مجدد را آغاز مي‌کنند

یه گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ابتکار،رويش مجدد موها دو ماه پس از مصرف داروي ضد ريزش يک متخصص پوست و مو با بيان اينکه رشد موها بلافاصله پس از مصرف داروهاي ضدريزش شروع نمي‌شود، گفت: موها دو ماه پس از مصرف داروي ضد ريزش، رويش مجدد را آغاز مي‌کنند.

دکتر ريحانه مهرگان با اشاره به اينکه اختلال قاعدگي از شايع‌ترين علل ريزش مو در زنان است، گفت: در صورت وجود اين مشکل بايد با انجام آزمايش، مشکلات هورموني بررسي شود.

وي افراط در مصرف مکمل‌هاي ويتاميني را علل شايع ديگر ريزش مو دانست و گفت: در صورت تمايل به مصرف ويتامين بايد با پزشک مشورت شود.

مهرگان تصريح کرد: کمبود آهن و مشکلات هورموني دو علت شايع ريزش مو در زنان است و با رفع اين مشکل، موها روند طبيعي رشد را دارند.اين متخصص پوست و مو يادآور شد: کمبود ويتامين D، نيز از علل ريزش مو در زناني است که مشکلات هورموني و کمبود آهن ندارند. 80 درصد ويتامين D مورد نياز بدن از طريق دريافت مستقيم نور خورشيد است.

وي افزود: در صورتي که امکان استفاده از نور خوشيد به ميزان 10 دقيقه در روز (قرار گرفتن دست و پا بدون پوشش) وجود نداشته باشند، مي‌توان از طريق دريافت مکمل‌هاي ويتامين D، ريزش مو را درمان کرد.مهرگان با اشاره به اينکه قرص‌هاي ويتامين D توليد داخل تفاوتي با قرص‌هاي وارداتي ندارد، گفت: ميزان مصرف قرص 50 هزار واحدي ويتامين D، در بزرگسالان بک نوبت در هفته و کودکان هر دو هفته يک قرص است. مصرف مداوم اين قرص‌ها مشکلي ايجاد نمي‌کند ولي بهتر است هر 6 ماه يکبار مدت کوتاهي مصرف قرص قطع شود.

وي با بيان اينکه رويش مجدد موها دو ماه پس از مصرف داروي ضد ريزش است، گفت: داروي ضد ريزش مو سيکل رشد مو را فعال مي‌کند، يک تا دو ماه پس از مصرف دارو طول مي‌کشد تا دوباره موها وارد فاز رويش شوند.اين متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: ريزش مو در مردان با مصرف داروهاي هورموني در بدن سازي تشديد مي‌شود و گاه مصرف اين هورمون عامل اوليه ريزش مو است.

مهرگان يادآور شد: استفاده از سيگار و قليان نيز ريزش مو را تشديد مي‌کند.ريزش مو در بهار نيازي به درمان نداردمهرگان با تأکيد بر اينکه ريزش مو در فصل بهار و پاييز بيشتر است، گفت: در صورتي که علتي براي ريزش مو وجود نداشته باشد و موها در يکي از اين دو فصل شروع به ريزش کنند، درمان دارويي خاصي نياز نيست و به طور طبيعي روند رويش تکرار مي‌شود.

وي تصريح کرد: درمان‌هاي ريزش مو بلافاصله پس از ايجاد مشکل اثربخش است، در صورتي که بيماران پس از گذشت مدت زيادي پس از ريزش به پزشک متخصص مراجعه کنند، ريشه مو از بين مي‌رود و بيماران نبايد انتظار زيادي از درمان‌هاي دارويي داشته باشند.چربي سر از علل اصلي ريزش مو استاين متخصص پوست و مو با اشاره به اينکه افرادي که موي سر چربي دارند بيش از افراد با موي طبيعي يا خشک، دچار ريزش مو مي‌شوند، يادآور شد: با مراجعه به هنگام به پزشک و تجويز دارو و شامپوي مناسب اين عارضه به سادگي برطرف مي‌شود.

مهرگان با بيان اينکه خواب منظم ارتباطي مستقيم با رشد طبيعي موها دارد، گفت: ريزش مو و ابرو اغلب يه دنبال اختلالات خواب ايجاد مي‌شود.”ماينوکسيديل” 2 درصد، دارويي مناسب جهت توقف ريزش ابرو است ولي به 2 تا 3 ماه زمان نياز است تا ابروها دوباره رويش طبيعي داشته باشند.

وي گفت: استفاده از داروهاي گياهي نيز موجب بهبود نسبي ريزش مو و ابروها مي‌شود. استفاده مداوم از اين داروها به مدت 2 تا 3 نتيجه بخش است.مهرگان گفت: در افرادي که با مصرف داروهاي گياهي دچار حساسيت موضعي مي‌شوند، مصرف لوسيون بتامتازون موجب بهبود علايم حساسيتي مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7793s, 19q