کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل برگزار مي شود

۱۳۸۷/۰۳/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10985
کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل برگزار مي شود

 دکتر سيد عبدالله مدني دبيراين کنگره با اعلام خبر فوق گفت: اين کنگره با هدف معرفي طب سنتي و مکمل، ارايه پژوهش هاي انجام شده در زمينه طب سنتي و مکمل برپا مي شود.

وي بررسي قابليت انطباق طب سنتي و طب نوين طب سنتي و مکمل از ديدگاه اديان الهي و علل گرايش جامعه به طب سنتي و مکمل را از ديگر اهداف اين کنگره برشمرد.

دکتر مدني معرفي طب سنتي و مکمل، مباني طب سنتي و مکمل، علل گرايش جوامع به طب سنتي و مکمل و بهداشت و پيشگيري از طب سنتي و مکمل را به عنوان محورهاي علمي کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل عنوان کرد.

دبيرکنگره بين المللي طب سنتي و مکمل، تبيين جايگاه طب سنتي و مکمل را در پيشگيري و درمان بيماريها، بررسي جنبه هاي اخلاقي حرفه اي در طب سنتي و تبيين ابعاد اقتصادي طب سنتي و مکمل را به عنوان اهداف ديگر برگزار کنندگان اين کنگره مورد تاکيد قرار داد.


وي در ادامه با اشاره به شيوه هاي درماني در طب سنتي و مکمل تصريح کرد: مزاج شناسي با طبايع، کاربرد طب سنتي و مکمل در اطفال، حجامت، فصد، زالو درماني و غيره در کنار بررسي مسايل بهداشتي و پيشگيري در طب سنتي و مکمل در اين کنگره مورد بحث و بررسي متخصصان داخل و خارج کشور قرار مي گيرد.

دکتر مدني همچنين از برپايي شش کارگاه در زمينه هاي شناخت گياهان دارويي، تهيه داروهاي طب سنتي، روش هاي درمان طب سنتي و حجامت، بادکش، زالو درماني، رگزني، ماساژ درماني و روغن مالي، روش هاي تشخيص در طب سنتي، طبايع و راه هاي تشخيص آن در طب جامع و نيز تعامل طب سنتي و طب نوين خبر داد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.40199s, 19q