رییس سازمان غذا و دارو: پزشکان و مردم به داروهای داخلی اطمینان کنند

۱۳۹۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 109910

سلامت نیوز: رییس سازمان غذا و دارو، برنامه‌های این سازمان جهت تحقق تکالیف مشخص شده برای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در سیاست‌های کلی نظام سلامت را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر رسول دیناروند درباره سیاست‌های ابلاغی سلامت و تکالیف مشخص شده در حوزه تولید داخلی دارو، تجهیزات پزشکی، واکسن، فرآورده‌های بیولوژیک و داروهای سنتی گفت: به طور کلی سیاست سلامت و سیاست کلان اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخل را مد نظر قرار داده‌اند.

وی با بیان این که حمایت از تولید داخل در حوزه های مذکور به بسترسازی در زمینه‌های مختلف نیاز دارد، افزود: بسترسازی نخست آن است که مسیر ارایه مجوز و نظارت وزارت بهداشت طوری تنظیم شود که تولیدات داخل بتوانند سریعتر مجوز بگیرند و به این ترتیب واردات در اولویت قرارنگیرد.

دیناروند بر لزوم بسترسازی فرهنگی در زمینه داروها و تجهیزات تولید داخل تاکید کرد و گفت: جامعه پزشکی، داروسازان و مردم باید به کالای تولید داخل اطمینان داشته باشند. این درحالیست که متاسفانه فرهنگی قدیمی و کهنه داریم که کالای خارجی را به تولید داخل ترجیح می دهد و این موضوع برای تولید داخل بسیار خطرناک است.

وی افزود: اگر قرار است اقتصاد کشور رشد کند، شغل در کشور توسعه یابد و اگر مردم به دنبال رفاه عمومی هستند، به طور جدی به فرهنگ حمایت ازتولید داخل نیاز داریم. این امر بویژه در حوزه دارویی نیاز است.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: پزشکان، مردم و بیماران نباید داروی خارجی را به داخلی ترجیح دهند. اما جایی که برای نجات جان بیمارانمان به یک فرآورده خارجی نیاز داریم، قطعا آن را تامین می کنیم. اما در مجموع در بسیاری از موارد فرآورده‌های ایرانی موجود هستند و به همین دلیل در رقابت با کالای ایرانی صلاح نیست که یک کالای خارجی را تبلیغ کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.35401s, 19q