درآمد ارزی کشور از گردشگری سلامت سال گذشته چقدر بوده است؟

۱۳۹۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 109964

سلامت نیوز: معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: درآمد ارزی حاصل از گردشگری سلامت در سال گذشته 10 برابر درآمد حاصل از صادرات تجهیزات پزشکی و دارو بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمد جهانگیری در آستانه برپایی «هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی» (ایران هلث) که 25 تا 28 اردیبهشت ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا می‌شود با اعلام این خبر افزود:‌ بحث گردشگری سلامت با توجه به جایگاه مطلوب دانش پزشکی ایران در منطقه از یک سو و از سوی دیگر ارزانی این خدمات در کشور، نسبت به دیگر کشورها، یکی از راه‌هایی است که به کمک آن می‌توان ارزآوری مناسبی برای کشور ایجاد کرد.

وی ادامه داد: در 4 سال گذشته درآمد ارزی گردشگری سلامت تنها 5 برابر صادرات تجهیزات پزشکی و دارو بوده که این رقم در سال 92 به دو برابر افزایش یافته است.

دکتر جهانگیری تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان نظام پزشکی کشور برای اولین بار بخش گردشگری سلامت را در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث مدیریت می‌کند.

وی افزود: در این نمایشگاه، جایگاهی به ارایه و معرفی بخش گردشگری سلامت اختصاص یافته که در آن تعدادی از بیمارستان‌ها، مراکز جراحی محدود و آژانس‌های مسافرتی با هدف توسعه گردشگری سلامت فعالیت‌های خود را معرفی می‌کنند.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی کشور، هدف از شرکت سازمان نظام پزشکی در بخش گردشگری سلامت نمایشگاه ایران هلث را معرفی توانمندی خدمات سلامت برشمرد و اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این بخش انتظار می‌رود، علاوه بر ارزآوری مناسب این حوزه با اشتغالزایی مناسب بتوان در جهت کاهش بیکاری اقدامات موثری انجام داد.

وی گفت: ضروری است، دولت با تقویت جایگاه گردشگری سلامت، زمینه ارایه خدمات این حوزه را در سطح بین‌المللی فراهم آورد تا ایران با برخورداری از جایگاهی رقابتی با دیگر کشورهای منطقه بتواند، نسبت به جذب توریسم سلامت اقدام کند.

گفتنی است، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان داخل و خارج کشور در زمینه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث که 25 تا 28 اردیبهشت ماه 93 در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، گردهم می‌آیند.

در این نمایشگاه که دومین رخداد بزرگ در حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی در منطقه بعد از نمایشگاه عرب هلث به شمار می‌رود، واردکنندگان و تولیدکنندگان تجهیزات فوق به رقابت خواهند پرداخت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93647s, 18q