خواب جوان‌کننده چه خوابي است؟

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 110034
خواب جوان‌کننده چه خوابي است؟

سلامت نیوز: خواب جوان‌کننده يا خواب دوستدار زيبايي يا خوابي که مي‌تواند پيري پوست را به تاخير بيندازد، داراي نشانه‌هايي است که مهم‌ترين‌هايش به شرح زيرند: ...


• بدون بالش نخوابيد: يکي از مشکلاتي که در اثر خوابيدن در حالت نامناسب براي ما پيش مي‌آيد و زيبايي‌مان را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد، پف کردن چشم‌هاست. پف کردن چشم‌ها به‌دليل تجمع مايعات در پوست اطراف آن، هنگامي که بالش زير سرتان نمي‌گذاريد يا بالشتان بيش از اندازه کوتاه است، اتفاق مي‌افتد. براي حل اين مشکل بايد ارتفاع بالش خود را طوري تنظيم کنيد که سرتان در طول خواب، بالاتر از سطح قلبتان قرار داشته باشد.

• قبل از خواب، تنقلات شور نخوريد: خيلي از افراد عادت دارند کمي قبل از خواب، يک ماده غذايي سبک مصرف کنند اما بهتر است که اين ماده غذايي، بدون نمک باشد. مصرف انواع اسنک و تنقلات شور، قبل از خواب به ‌هيچ وجه توصيه نمي‌شود چون نمک موجود در اين محصولات مي‌تواند باعث تورم صورت هنگام بيدار شدن از خواب شود. نمک با جذب آب بدن، تورم صورت و ايجاد پف دور چشم را در پي خواهد داشت. يک ميوه يا يک فنجان شير ولرم که با کمي عسل شيرين شده است، مي‌تواند بهترين خوراکي قبل از خواب باشد.

• قبل از خواب، صورتتان را بشوييد: قبل از اينکه بخوابيد، حتما با يک شوينده ملايم مانند پن‌هاي آبرسان، پوست صورت خود را از آلودگي‌هاي محيطي و آرايش‌هاي احتمالي پاک کنيد سپس صورتتان را با کمي مرطوب‌کننده ماساژ بدهيد. از چرب کردن پوست لب‌ها در طول شب غافل نشويد و با مشورت پزشکتان از کرم‌هاي دور چشم حاوي گليسرين هم کمک بگيريد. به‌اين ترتيب، صبح‌ها پوستي نرم و لطيف خواهيد داشت.

• رتينوئيد را فقط شب‌ها بزنيد: رتينوئيد، يک محصول مراقبت از پوست، همراه با ويتامين A است. اين محصول مي‌تواند با افزايش نرمي و لطافت پوست، باعث پيشگيري از ايجاد چين‌ و چروک‌‌هاي بيشتر يا عميق شدن چروک‌هاي صورت بشود. متخصصان پوست توصيه مي‌کنند که از اين محصول، فقط شب‌ها قبل از خواب استفاده کنيد زيرا رتينوئيد مي‌تواند باعث حساس‌تر شدن پوست شود. بهتر است بدانيد استفاده از رتينول در طول روز باعث کاهش مقاومت پوست در برابر تابش نور آفتاب مي‌شود و قرمزي و لکه‌هاي پوستي را به دنبال دارد.

در نهايت لازم است بدانيد افرادي که به اندازه کافي مي‌خوابند، فرصت بيشتري براي پاکسازي طبيعي به پوستشان مي‌دهند. کمبود خواب، يکي از دلايل بروز جوش‌هايي مانند جوش‌هاي سرسياه، است.

محققان دريافته‌اند که کمبود خواب ناشي از استرس و درس خواندن در دانش‌آموزان، يکي از علت‌هاي بروز جوش‌هاي بيشتر در دوران امتحان‌ها در آنهاست.

اگر مي‌خواهيد چشمان زيبا و درخشاني داشته باشيد سعي کنيد از سياه شدن پوست اطراف آنها پيشگيري کنيد. هرچند تيرگي پوست اطراف چشم تا حدي به مسائل ژنتيکي مربوط مي‌شود اما کمبود خواب هم مي‌تواند باعث تشديد اين مشکل شود.

منبع: هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21964s, 19q