جوان مرگ مغزی در شهرکرد به 5 بیمار جان دوباره بخشید

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 110047

سلامت نیوز: هماهنگ‌کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری از اهدای اعضای جوان 21 ساله ارجنکی به پنج بیمار نیازمند پیوند عضو خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، هماهنگ کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری از اهدای اعضای جوان 21 ساله ارجنکی به پنج بیمار نیازمند پیوند عضو در آخرین روز از فروردین‌ماه سال‌جاری خبر داد.

زهرا سیاح افزود: بیمار خلیل گنجی اهل و ساکن روستای ارجنک در تاریخ 29 فروردین‌ماه به دنبال جراحات شدید مغزی ناشی از تصادف به بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد منتقل شد و در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم تلاش انجام شده، بیمار دچار مرگ مغزی شد و با رضایت خانواده خیراندیش وی عمل جداسازی اعضا ‌در 31 فروردین‌ماه با همکاری تیم اعزامی از استان‌های فارس و اصفهان در این بیمارستان انجام شد.

هماهنگ‌کننده تیم پیوند اعضای چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ‌کبد،‌ کلیه‌ها،‌ پانکراس و بخشی از عروق این بیمار مرگ مغزی جهت اهدا به بیماران نیازمند پیوند عضو به استان‌های مذکور منتقل شد.

براساس این گزارش،‌ در اولین ماه از آغاز سال 93 اعضای 2 نفر از بیماران مرگ مغزی در استان چهارمحال و بختیاری اهدا شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44026s, 19q