خواهرکشی در اقدامی جنون آمیز/رها کردن جسد در جاده تلو

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 110063

سلام نیوز: فردی که در یک اقدام جنون آمیز اقدام به قتل خواهرش به وسیله نوشیدنی مسموم کرده بود نهایتا به دام قانون افتاد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در ساعت ۱۰ روز 5 فروردین سال جاری، کشف جسد ناشناس متعلق به یک خانم در جاده تلو به کلانتری ۱۶۶ لواسانات اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به خانمی حدودا ۵۰ ساله است که بنا بر نظریه تیم تشخیص هویت و پزشکی قانونی حاضر در محل کشف جسد ، به علت خفگی ناشی از انسداد شریان تنفسی گردن به قتل رسیده بود .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه بخش لواسانات ، پرونده جهت انجام رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده و در شرایطی که هیچگونه اعلام فقدان با مشخصات جسد ناشناس جاده تلو به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام نشده و در بازرسی از مقتوله نیز هیچگونه مدارک شناسایی کشف نشده بود ، در روز 24 فروردین فردی با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام داشت : " نزدیک به ۲۰ روز است که از خواهرم "سکینه . ن" ( ۵۴ ساله ) که پس از متارکه از همسرش ، به تنهایی زندگی می کند اطلاعی ندارم " .

با توجه به تشکیل پرونده فقدانی در پایگاه چهارم آگاهی و آغاز رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان این پایگاه با بررسی بانک اطلاعاتی اجساد ناشناس موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده در روز ۰۵/۰۱/۱۳۹۳ – جاده تلو شده و در ادامه برادر مقتوله جهت انجام تحقیات و رسیدگی به پرونده قتل خواهرش ، به اداره دهم پلییس آگاهی دعوت می شود .

برادر مقتوله پس از حضور در اداره دهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : حدودا چند سالی است که خواهرم به تنهایی زندگی می کند و ارتباط چندانی با اعضای خانواده اش ندارد تا اینکه چندی پیش تعدادی از بستگان با بنده تماس گرفته و عنوان کردند که خواهرم جوابگوی تماس های تلفنی آنها نیست ؛ من نیز برای پیگیری موضوع ، چندین بار با تلفن منزل و همراهش تماس گرفته و زمانیکه پاسخگوی تماس های تلفنی من نشد به منزلش واقع در منطقه تهرانپارس مراجعه و در کمال تعجب ، همسایه طبقه بالایی خواهرم ( صاحبخانه ) عنوان داشت که چند روزی است که او را ندیده است " .

در روز 30 فروردین و در شرایطی که تحقیقات پلیسی جهت بررسی انگیزه های مختلف جنایت در دستور کار کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت ، خواهرزاده‌ی مقتوله با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی مطالبی را بیان داشت که باعث شناسایی و دستگیری قاتل شد .

خواهرزاده مقتوله در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " روز پنجشنبه روز 28 فروردین ، بهمراه دایی ( برادر مقتوله ) در مسیر رفتن به مراسم ختم یکی از بستگان بودیم که در بین راه و برای انجام عملیات بانکی ، لحظه ای از ماشین پیاده و در حالیکه دایی در داخل ماشین بود به داخل بانک رفتم ؛ در زمانیکه در داخل بانک حضور داشتم ، در یک لحظه و از پشت شیشه ی بانک متوجه شدم که دایی در حال قرار دادن وسیله ای در زیر صندلی سمت شاگرد راننده است ؛ بدون آنکه به موضوع مشکوک شده و از دایی سؤالی نمایم ، هر دو نفر به مراسم ختم رفتیم تا اینکه پس از بازگشت به منزل ، به وارسی زیر صندلی پرداخته و در کمال تعجب کارت شناسایی و طلا و جواهرات عمه ام ( مقتوله ) را در زیر صندلی پیدا کردم !!! " .

با توجه به اظهارات خواهرزاده مقتوله ، بلافاصله برادر مقتوله توسط کارآگاهان اداره دهم دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد .

برارد مقتوله در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از مدارک شناسایی و طلا و جواهرات کشف شده‌ی متعلق به خواهرش در زیر صندلی ماشین متعلق به خواهرزاده اش شد تا اینکه نهایتا در روز 31 فروردین لب به اعتراف گشود و به قتل خواهرش اعتراف کرد .

متهم در اعترافاتش و در تشریح نحوه جنایت به کارآگاهان گفت : " در ساعت ۲۳ روز 4 فروردین، با طرح و نقشه ی ارتکاب جنایت و در حالیکه یک ساندویچ ، همراه با یک نوشیدنی مسموم تهیه کرده بودم به درب منزل خواهرم مراجعه و از او دعوت کردم تا برای صحبت در خصوص برخی اختلافات ، سوار ماشین من شود تا ضمن چرخیدن در سطح شهر و همچنین خوردن ساندویچ ، با یکدیگر نیز صحبت نماییم ؛ ... ؛ زمانیکه خواهرم نوشیدنی مسموم را نوشید ، بیهوش شد و من نیز گردنش را به صندلی بسته و به سمت جاده تلو حرکت کردم ؛ پس از رسیدن به جاده تلو و اطمینان از مرگ خواهرم ، جسد را از ماشین پیاده و بلافاصله به منزل خواهرم مراجعه کردم ؛ در داخل منزل ، به محل نگهداری مدارک شناسایی خواهرم مراجعه نموده و پس از برداشتن مدارک شناسایی و همچنین طلا و جواهرات ، از خانه خارج شدم " .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و تحقیقات جهت شناسایی انگیزه واقعی و ... ، در دستور کار کار کارآگاهان اداره دهم پلیس اگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61737s, 18q