گلایه وزیر بهداشت از اظهارنظرهایی که توقعات را بالا برده است

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۳:۰۳ - کد خبر: 110079
گلایه وزیر بهداشت از اظهارنظرهایی که توقعات را بالا برده است

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با اشاره به اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه‌ها از برخی اظهارنظرها گلایه کرد و گفت: افرادی که در این حوزه مسئولیت نداشتند وعده‌هایی دادند که در کوتاه مدت محقق شدنی نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در مراسم اعطای نشان ایمنی و سلامت با بیان مطلب فوق اظهار کرد:‌ نظارت ما عمدتا متوجه واردات است که بر مواد غذایی وارداتی نظارت سختگیرانه‌ای اعمال می‌شود. در داخل کشور نیز در مقدمه کار سخت گیر هستیم اما بعد دستگاه‌های نظارتی وجود ندارد تا در بازار فعال باشند. ساختارهایمان نیز قدیمی است.

وزیر بهداشت در ادامه از تشکیل نخستین جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این جلسه یکشنبه هفته آینده با حضور رییس جمهور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این شورا عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری برای غذای مردم است، گفت: تشکیل جلسات این شورا نشان می‌دهد که علاوه بر توجه وزارت بهداشت در این حوزه از حمایت رییس جمهور و وزرای مرتبط نیز برخوردار هستیم.

وی با اشاره به وعده‌های رییس جمهور در حوزه سلامت اعلام کرد: امسال هفته سلامت نداریم بلکه سال سلامت داریم که با ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت توسط رهبری تکمیل شد.

گلایه وزیر بهداشت از اظهارنظرهایی که توقعات را بالا برده است

وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه‌ها از برخی اظهارنظرها گلایه کرد و گفت: افرادی که در این حوزه مسئولیت نداشتند وعده‌هایی دادند که در کوتاه مدت محقق شدنی نیست. هرچند تغییراتی جدی در حوزه سلامت بوجود خواهد آمد و امیدواریم در نیمه دوم سال 93 شاهد تلاش همکارانمان در سراسر کشور برای خدمت رسانی در این حوزه باشیم.

وی با اشاره به مراسم اعطای نشان سلامت و ایمنی گفت: امروز اینجا جمع شده‌ایم تا کسانی را که در زمینه تولید محصولات سالم به مردم کمک می‌کنند، تشویق کنیم.

50 درصد مرگ‌ها به علت سکته قلبی و مغزی است

دکتر هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه امروزه بیماری‌های غیرواگیر در کنار بیماری‌های واگیر چالش‌هایی را ایجاد کرده است، گفت: 50 درصد مرگ‌ها در کشور به علت سکته قلبی و مغزی است که ناشی از مصرف نامناسب غذا و نمک است. نمک مصرفی در کشور ما دو و نیم برابر مصرف توصیه شده است.

وی ادامه داد:‌ مصرف شکر نیز در کشور 38 درصد بیش از مصرف استاندارد است

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به عادت‌های غذایی نامناسب و استفاده از اسیدهای چرب در غذاها گفت: علی رغم همه تلاش‌هایی که از سال 83 تاکنون صورت گرفته است باید سعی کنیم این مواد مضر را از مواد غذایی بزداییم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مردم محروم نیز در جریان این آمار قرار بگیرند و آگاهی یابند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60824s, 18q