آخرین وضعیت اختصاص بودجه هدفمندی یارانه‌ها به شیر مدارس

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۷ - کد خبر: 110090

سلامت نیوز: دبیر کمیته ملی شیر مدارس گفت: اختصاص بخشی از بودجه هدفمندی یارانه‌ها به مقوله شیر مدارس به تصویب هیئت هدفمندی در کمیسیون سلامت و امنیت غذایی بستگی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، داریوش احمدی درخصوص اختصاص بخشی از بودجه هدفمندی یارانه‌ها به مقوله شیر مدارس اظهار داشت: این موضوع به نظر هیئت هدفمندی در کمیسیون سلامت و امنیت غذایی بستگی دارد یعنی اگر آنها تائید کنند بخشی از بودجه هدفمندی یارانه‌ها به توزیع شیر در مدارس اختصاص می‌یابد که هنوز خبری به دست ما درخصوص تصویب این موضوع نرسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر این بودجه تصویب شود، توزیع شیر در تمام مقاطع تحصیلی انجام می‌شود؟ گفت: این موضوع بستگی به رقم اعتبار تخصیص یافته دارد.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس با اشاره به ادامه توزیع شیر در برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان و خوزستان عنوان کرد: در این استان‌ها اعتبار لازم دیر به دستشان رسید بنابراین هنوز توزیع شیر ادامه دارد تا به 25 نوبت توزیع دست یابند.

احمدی ادامه داد: استان‌ها مجاز به توزیع شیر طعم‌دار نبودند چرا که تلاش ما ترویج و فرهنگ‌سازی مصرف شیر تازه بدون افزودنی است، به همین دلیل شیر مدارس طعم‌دار نمی‌شود.

شیر مدارس قرار بود تا در تمام مقاطع تحصیلی توزیع شود اما کمبود اعتبار توزیع شیر را به مدارس ابتدایی و متوسطه اول محدود کرد و در سال تحصیلی جاری 100 میلیارد تومان اعتبار برای توزیع شیر مدارس اختصاص یافت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88384s, 18q