اچ.‎آی.‎وی در گلستان رشدی ندارد/ نگران اپیدمی در پیک بعدی هستیم

۱۳۹۳/۰۲/۰۲ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 110099

سلامت نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: «اچ.‎آی.‎وی» در استان گلستان رشد به خصوصی ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدرضا هنرور ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در دومین روز از هفته سلامت اظهار داشت: همانند بسیاری از استان‎ها گلستان نیز در معرض ابتلا به اچ.‎آی.‎وی است بنابراین از طریق برنامه‎هایی این بیماری پوشش داده می‎شود.

وی با بیان اینکه مراکز مشاوره برای کنترل بیماری اچ.‎آی.‎وی در تلاش هستند، تصریح کرد: روند کلی در زمینه این بیماری در کشور به گونه‎ای است که از طریق اعتیاد تزریقی قابلیت انتقال اچ.‎آی.‎وی در رتبه نخست قرار دارد که کم‎کم این قضیه شیب کاهنده در سطح کشور پیدا کرد.

تماس جنسی عامل افزایش بیماری اچ.‎آی.‎وی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ابراز تاسف از اینکه آمارها نشان می‎دهند تماس جنسی عامل افزایش بیماری اچ.‎آی.‎وی در کشور شده است، خاطرنشان کرد: اکنون این نگرانی وجود دارد که ما شاهد نگرانی اپیدمی در پیک بعدی باشیم.

هنرور با بیان اینکه برای کنترل بیماری اچ.‎آی.‎وی روال همیشگی دنبال می‎شود، گفت: روند این بیماری در گلستان در حد متوسط است.

وی در خصوص اهمیت امنیت غذایی بیان داشت: شورایی مرکب از بهداشت دانشگاه و آموزش و پرورش گلستان تصمیمات مختلفی را در مورد مسائل بهداشتی دانش‎آموزان پیگیری می‎کنند.

چاقی و کم‎تحرکی نوجوانان و جوانان را تهدید می‎کند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه بیماری‎های غیرواگیر از جمله چاقی و کم‎تحرکی نوجوانان و جوانان را تهدید می‎کند، افزود: از طریق جلسات مشترکی که با مراکز درمانی شهرستان‎ها صورت گرفته است در تلاش هستیم در تمام زمینه‎ها بیماری‎های واگیردار، غیرواگیردار و مسائل خودمراقبتی نوجوانان را با جدیت پیگیری کنیم.

هنرور نقش آموزش را در این زمینه مهم خواند و اظهار داشت: آموزش‎های مشترک برای خانواده‎ها و معلمان آموزش و پرورش برای ارتقاء دانسته‎های بهداشت و سلامت گذاشته می‎شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1212s, 19q