علت ناتوانی از انجام پیوند صورت در ایران

۱۳۹۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 110164

سلامت نیوز: رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی از گرایش مردان جوان، میانسال و سالمند ایرانی برای جراحی زیبایی صورت خبر داد و گفت: افراد بالای 30 سال و حتی بالای 60 و 70 سال برای جوانسازی صورت به پزشکان مراجعه می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محسن نراقی روز چهارشنبه در حاشیه چهارمین کنگره خاورمیانه ای راینولوژی و جراحی پزشکی صورت که در مرکز همایش های راضی برپاست اظهار داشت: جراحی زیبایی صورت در خانم ها بیشتر است ولی آقایان نیز در حال گرایش به سمت جراحی زیبایی صورت هستند.

وی از مراجعه افراد 18 تا 25 سال برای زیبایی بینی خبر داد و گفت: مردانی که برای جوانسازی صورت به پزشک مراجعه می کنند اصولا بالای 30 سال و حتی بالای 60 و 70 سال هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه جراحی پلاستیک پلک، چانه و کشیدن پوست صورت در کشور بسیار شایع است عنوان داشت: در سال های اخیر کارهای غیر جراحی برای صورت شیوع بیشتری پیدا کرده به طوری که بیشترین آمار از روش های زیبایی صورت مربوط به تزریق بوتاکس فیلر هاست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که وضعیت کشور ما برای انجام پیوند صورت در چه شرایطی است گفت: ما این موضوع را دو سال پیش مطرح کردیم و با توجه به اینکه پیوند صورت یک کار تیمی است و بیش از 10 تخصص باید حضور همزمان داشته باشند نیازمند یکسری بستر و امکانات لازم است تا چنین کاری انجام شود.

وی ادامه داد: موفقیت جراحی های فردی در کشور ما بسیار بالاست ولی در جراحی هایی که نیازمند کار تیمی است تا حدود زیادی دچار مشکل هستیم از همین رو برای پیوند صورت می بایست حمایت لازم از سوی وزارت بهداشت انجام شود تا بتوان چنین جراحی سنگین و پیچیده ای را انجام داد.

رئیس چهارمین کنگره خاورمیانه ای راینو لوژی و جراحی پلاستیک صورت در ادامه به مشکلاتی که در زمینه بیماری های بینی وجود دارد اشاره کرد و گفت: سینوزیت مزمن از جمله بیماری هایی است که تاثیر منفی بر کیفیت زندگی افراد مبتلا می گذارد و حتی تاثیر منفی آن از بعضی بیماری های وخیم همچون نارسایی قلبی، دردهای کمر و غیره بیشتر است.

نراقی با عنوان این مطلب که سینوزیت مزمن شخص را ناتوان می کند گفت: این عارضه منجر به عفونت سینوس ها و گرفتگی بینی می شود که خیلی وقت ها همراه آن پلیپ و آلرژی به دنبال دارد و فرد از یک تنفس راحت محروم می شود.

وی از شیوع بالای سینوزیت مزمن در کشور ما خبر داد و گفت: در سال های اخیر که روش های تشخیصی دقیق تر شده این بیماری را بیشتر تشخیص می دهیم.

وی آندوسکوپی را بهترین روش تشخیص برای سینوزیت مزمن نام برد و افزود: یکسری از فاکتور ها در ابتلا به این بیماری موثر است که از جمله آنها آلودگی هواست زیرا ثابت شده آلودگی هوا روی سیستم مخاط سینوس ها تاثیر منفی می گذارد و فرد را مستعد سینوزیت می کند.

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی در ادامه به راه های پیشرفته برای درمان بسیاری از مشکلات قاعده جمجمه با استفاده از آندوسکوپی اشاره کرد و گفت: بسیاری از تومورها به روش آندوسکوپی قابل درمان هستند بدون اینکه برشی داده شود و کاسه سر باز شود.

وی از جراحی مغز از راه بینی که در ادبیات پزشکی جهان در حال گسترش است نام برد و افزود: این روش های جدید عوارض کمتری برای بیماران بر جای می گذارد که خوشبختانه این روش جراحی ها در ایران نیز انجام می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13826s, 19q