هورمون گرسنگي با افسردگي ارتباط دارد

۱۳۸۷/۰۳/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11027
هورمون گرسنگي با افسردگي ارتباط دارد
به گزارش پايگاه اينترنتي بي.بي.سي. نيوز، متوقف کردن واکنش بدن نسبت به هورمون گريلين به عنوان راهي براي کاهش وزن در نظر گرفته مي شود اما اين کار مي تواند آثار رواني ناخواستةاي داشته باشد.
مطالعه محققان که در مجله "علوم عصبي نيچر" منتشر شده است همچنين نشان داد، موش هايي که در بدن آنها سطوح بالايي از اين هورمون وجود دارد، علائم کمتري از افسردگي و اضطراب از خود نشان مي دهند.
هورمون گريلين که توسط معده خالي ترشح مي شود، از طريق گردش خون به مغز انتقال مي يابد و در آنجا احساس گرسنگي ايجاد مي شود.
به گفته دکتر جفري زيگمن، يک اثر نامطلوب بالا بودن ميزان اين هورمون در بدن انسان، افزايش جذب غذا و بالا رفتن وزن بدن است.
محققان معتقدند که درمان با استفاده از خود اين هورمون - يا دارويي که براي از بين بردن تاثيرات آن طراحي شده باشد -- مي تواند هم به افرادي که کم غذا مي خورند مانند بيماران سرطاني و هم به افرادي که زياد غذا مي خورند کمک کند.
با اين وجود وي اعلام کرد ،لازم است آزمايش هاي بيشتري انجام شود تا بتوان تاييد کرد هورموني که در معده ترشح مي شود مي تواند روي مغز اثر گذاشته و وضعيت رواني شخص را تحت تاثير قرار دهد.
وي گفت، نقش گريلين در روده و در مغز احتمالا کاملا متفاوت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16735s, 19q