بارداريد؟گوشت بلدرچين بخوريد!

۱۳۹۳/۰۲/۰۶ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 110325
بارداريد؟گوشت بلدرچين بخوريد!

سلامت نیوز: گوشت بلدرچين و کبک، جزو گوشت‌هاي لطيف در طب سنتي محسوب مي‌شوند. گوشت‌هاي لطيف،‌ هضم خوبي دارند و مواد زائد کمتري هم در بدن ايجاد مي‌کنند. اين گوشت‌ها، باعث تقويت بدن و افزايش خون‌سازي مي‌شوند و اخلاط خوبي هم از آنها به‌وجود مي‌آيد...

برخي از خانم‌هاي باردار، از تهوع و استفراغ شديد رنج مي‌برند. در طب سنتي اعتقاد بر اين است که ايجاد تهوع و استفراغ به دليل ضعيف بودن معده، بالا بودن رطوبت معده، ضعيف بودن هضم، ضعف کبد يا روانه شدن حجم بالايي از مواد زائد به سمت معده، اتفاق مي‌افتد. در اين صورت، مي‌توان گوشت کبک و بلدرچين را در رژيم غذايي خانم‌هاي باردار قرار داد تا تهوع بارداري کمتر شود.

از طرف ديگر، جنين به غذاي لطيف و خون کافي براي رشد مناسب احتياج دارد، بنابراين قرار دادن حجم مناسبي از گوشت بلدرچين در برنامه غذايي يک خانم باردار مي‌تواند به سلامت و رشد بهتر جنين کمک کند. باز هم در مورد گوشت‌هاي لطيفي مانند گوشت کبک و بلدرچين به سردي و گرمي آنها چندان توجه نمي‌شود و بيشتر به‌خاطر لطيف بودنشان، توصيه مي‌کنيم افرادي که معده ضعيفي دارند، خانم‌هاي باردار، سالمندان يا بيماراني که دوره نقاهت را مي‌گذرانند، آنها را در برنامه غذايي خود بگنجانند.

منبع: هفته نامه سلامت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14495s, 19q