فروشگاه هاي زنجيره يي پايتخت موظف به استفاده از كيسه هاي تجزيه پذير شدند

۱۳۹۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۳ - کد خبر: 110375

سلامت نیوز: رييس اداره محيط زيست شهر تهران از دريافت هزينه توليد پسماند در منطقه كن خبر داد.

مهندس حميد راحتي با اشاره به مصوبه اخير كارگروه مديريت پسماند منطقه كن گفت: بر اين اساس طرح جامع مديريت پسماند در منطقه كن تدوين مي شود كه بر پايه آن واحدهاي پذيرايي، رستوران ها و ويلاها بايد هزينه پسماندهاي توليدي خود را پرداخت كنند.

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از روزنامه اعتماد، اين طرح قرار است توسط بخشداري كن، اداره محيط زيست شهر تهران و دانشگاه علوم پزشكي تدوين و در اولين كارگروه مديريت پسماند شهرداري كن بررسي و تصويب شود. رييس اداره محيط زيست شهر تهران از الزامي كردن نصب سيستم تصفيه فاضلاب براي ويلاها و رستوران هاي منطقه كن خبر داد و گفت: براين اساس با تصويب كارگروه مديريت پسماند تمامي ويلاها و رستوران هاي منطقه كن بايد ضمن آموزش جمع آوري، دپو و تفكيك زباله نسبت به نصب سيستم تصفيه فاضلاب اقدام كنند.

وي از احداث پاسگاه محيط باني در منطقه كن خبر داد و گفت: در آخرين جلسه شوراي معاونان اداره كل محيط زيست استان تهران با پيشنهاد اداره محيط زيست شهر تهران مقرر شد با توجه به حساسيت هاي اكولوژيكي منطقه حفاظت شده البرز جنوبي در بخش كن سولقان پاسگاه محيط باني احداث شود.

رييس اداره محيط زيست شهر تهران افزود: مكاتبات لازم در اين خصوص با منابع طبيعي شهرستان و فرمانداري انجام شده است كه در صورت همكاري دستگاه هاي ذي ربط اين پاسگاه در هفته محيط زيست كلنگ زني مي شود. وي از پلنگ، كل و بز، كبك و پرنده هاي شكاري و... به عنوان حيات وحش منطقه كن نام برد و تصريح كرد: در تلاشيم تا با احداث پاسگاه محيط باني در اين منطقه، حفاظت را ارتقا دهيم.

وي از الزامي شدن استفاده فروشگاه هاي زنجيره يي پايتخت از پلاستيك هاي تجزيه پذير خبر داد و گفت: براساس مصوبه كارگروه مديريت پسماند شهر تهران تمام فروشگاه هاي زنجيره يي ملزم به استفاده از پلاستيك هاي تجزيه پذير شدند كه در اين خصوص نمونه برداري از پلاستيك هاي توزيعي اين فروشگاه ها انجام شده و به زودي نتايج آن منتشر مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.532s, 18q