زباله تهرانی ها سالی 170 میلیارد تومان خرج می تراشد

۱۳۹۳/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 110503

سلامت نیوز:معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان سالانه برای جمع‌آوری و مدیریت پسماند شهر تهران هزینه می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سیدمحمد مجابی گفت:در شهر تهران بنا به شرایط روزانه 8 تا 14 هزار تن زباله جمع‌آوری می‌شود که این کار 3 بار در روز انجام می شود.

او گفت: اگر این حجم عظیم زباله مدیریت شود قطعاً ثروت زیادی به دست خواهد آمد اما متأسفانه چون تمام زباله‌ها تفکیک نشده‌اند، هدر می‌روند. قانون مدیریت پسماند در کشور وجود دارد و یکی از مفاد آن، این است که زباله‌ها تا پایان سال 91 باید به صورت تفکیک شده، جمع‌آوری شوند‌ اما این اتفاق نیفتاده است. تنها قانون، کارساز نیست بلکه باید انگیزه و علاقه در مردم ایجاد شود.


مجابی گفت: در بسیاری از شهرهای اروپایی هفته‌ای یک‌بار زباله جمع‌آوری می‌شود و در شهرهای ژاپن زباله را شهرداری تفکیک و جمع‌آوری نمی‌کند بلکه مردم موظفند در مبدا آن را تفکیک کنند و سپس شرکت‌های مخصوص بازیافت آن‌ها را جمع‌آوری می‌کنند، یا در شهری مانند توکیو سطل زباله دیده نمی‌شود و به همان نسبت هم زباله بر روی زمین وجود ندارد.

منبع:تسنیم نوشت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11825s, 18q