استاندار خراسان رضوي:

جاي خالي الگوي بومي ايراني اسلامي در سلامت احساس مي شود

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 110525
جاي خالي الگوي بومي ايراني اسلامي در سلامت احساس مي شود

به گزارش خبرنگار سلامت نيوز از خراسان رضوي،عليرضا رشيديان در همايش اختتاميه ي هفته ي سلامت با اشاره به گسترش خدمات بهداشتي و درماني در کشور افزود:دولت تدبير و اميد در جهت امتداد اين گسترش در سال 93 اقدامات گسترده اي را در دستور کار خود قرار دارد.

وي ادامه داد:سلامت تنها به معناي بيماري نيست بلکه به معناي آسايش کامل جسمي، روحي، معنوي و اجتماعي است و ميتوان گفت ارتقاء سلامت رواني جامعه با تبليغ سبک زندگي اسلامي ايراني و تحکيم بنيان خانواده بايد در دستور کار سياست گذاران سلامت باشد.

استاندار خراسان رضوي با بيان اينکه تهيه پيوست سلامت براي پروژه هاي بزرگ ،ارتقاء شاخصهاي سلامت و کاهش مخاطرات آلودگي هاي سلامت از مهمترين تاکيدات در سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري است يادآور شد: ابلاغ سياستهاي کلي سلامت راهبردي اساسي و الگوي عملي در عرصه بهداشت و سلامت ايجاد شد .

رشيديان تاکيد کرد:مشارکت خيران و بخش خصوصي در گسترش خدمات سلامت و بهداشت مي تواند نقش بسزايي داشته باشد که بايد از آن غافل نشد.

وي با اشاره به ظرفيتهاي مناسب استان خراسان رضوي به ويژه در بخش توريسم درماني اظهار داشت:حمايت از بيماران صعب العلاج و گسترش و ارتقاء اورژانس را از جمله برنامه هاي دولت و وزارت بهداشت در سال جاري است و اميد داريم شاهد گسترش خدمات بهداشتي و درماني در سطح استان باشيم.

استاندار خراسان رضوي با بیان این که انسان سالم، محور توسعه ی پایدار است؛ اظهار داشت: جوامعی در دستیابی به اهداف توسعه ای خود موفقند که از نیروی انسانی توانمند، سالم و با نشاط برخوردار باشند و این مهم جز با تامین زیر ساخت های سلامت محقق نخواهد شد.

گفتني است مراسم اختتاميه هفته سلامت با حضور استاندار خراسان رضوي ، معاونين استاندار، مديران ارشد استاني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد ، معاونين و مديران دانشگاه و کارشناسان بهداشتي برگزار شد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42587s, 19q