نخستین عمل جابه‌جایی گوش در شیراز انجام شد

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 110551

سلامت نیوز: تیم جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای نخستین بار در بیمارستان شهید چمران بیماری را که دچار ناهنجاری شدید صورت بود تحت عمل جابه‌جایی گوش قرار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، رضا تبریزی جراح این عمل و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد چگونگی انجام عمل این بیمار، اظهار کرد: بیمار، خانمی 23 ساله و دارای ضایعه تومور مادرزادی نوروفیبروماتوزیست بود که این مشکل سبب بدفرمی شدید صورت وی شده بود.

تبریزی با بیان اینکه این عمل جراحی برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در بیمارستان شهید دکتر چمران صورت گرفته، افزود: این ضایعه علاوه بر بدفرمی شدید صورت، موجب اشکال در غذاخوردن، بزرگ بودن زبان، پایین بودن گوش سمت چپ بیمار به میزان 10 سانتی‌متر شده بود.

وی با اشاره به اینکه بیمار برای رفع تومور، یک بار در تهران تحت عمل جراحی ناموفق قرار گرفته بود، خاطر نشان کرد: با توجه به امکانات پزشکی کشور در آن زمان، به بیمار توصیه شده که پس از سن بلوغ، این عمل جراحی را در کشور آمریکا انجام دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال‌های اخیر، امکان انجام این عمل در بیمارستان شهید دکتر چمران پیش‌بینی شد و عمل جراحی اولیه بیمار، پنج تا 6 ساعت به طول انجامید.

وی با ابراز خشنودی مبنی به موفقیت‌آمیز بودن این عمل جراحی دشوار، گفت: هم‌اکنون بیمار در بخش ICU و در چند روز آینده در بخش عادی بیمارستان بستری می‌شود.

تبریزی با بیان اینکه عمل بعدی بیمار در چند ماه آینده و برای جفت‌کردن دندان‌ها بر روی فک وی انجام می‌شود، ابراز امیدواری کرد که انجام این عمل در شیراز، خدمتی در راستای بهبود روش‌های درمانی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال جدید و خدمت‌رسانی بیشتر به بیماران باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26768s, 19q