کمردردتان را بدون جراحی درمان کنید

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 110569
کمردردتان را بدون جراحی درمان کنید

سلامت نیوز: به گفته یک متخصص فیزیوتراپی، درمان‌های دستی و تجویز تمرینات و ورزش‌های مناسب، بخش مهمی از درمان بیماران کمردردی را تشکیل می‌دهند که در کنترل علائم و رفع اختلالات ایجاد شده بسیار تأثیرگذارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر وحید صمدی اظهار کرد: کمردرد یکی از شایع‌ترین مشکلات جوامع بشری است، بطوریکه حدود 70 تا 85 درصد افراد در برهه‌ای از زندگی خود به آن مبتلا می‌شوند. این عارضه، رایج‌ترین علت محدودیت و ناتوانی در افراد زیر 45 سال، دومین علت مراجعه به پزشک و سومین دلیل انجام مداخلات جراحی است.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهند علائم کمردرد در 85 درصد از مبتلایان عود کرده و یا مزمن می‌شود.

این متخصص فیزیوتراپی خاطرنشان کرد: به جز 5 تا 10 درصد موارد کمردرد که دارای علت اختصاصی مثل بیماری‌های تخریبی، التهابی، عفونت و سرطان، بیماری‌های متابولیک استخوانی، ضربه و اختلالات مادرزادی می‌باشند، بیشتر کمردردها غیراختصاصی هستند، یعنی علت کاملاً شناخته شده‌ای ندارند.

وی با بیان این که کمردرد یک ناراحتی و اختلال پیچیده محسوب می‌شود، افزود: بکارگیری تنها یک روش درمانی خاص در کنترل مؤثر این عارضه موفقیت آمیز نمی‌باشد. بلکه ضروری است ابعاد و جنبه‌های مختلفی مورد توجه قرار گیرند و متناسب با ارزیابی‌ها، معاینات و بررسی‌های به عمل آمده از شرایط بیمار و عوارض و اختلالات ناشی از بیماری، مجموعه ای از روش‌های درمانی بکار گرفته شوند.

صمدی با تاکید بر این که 95 درصد بیماران کمردردی بدون جراحی قابل درمان هستند، گفت: اگرچه تجویز دارو توسط متخصصین در کنترل درد، علائم و ناراحتی‌های بیماران مبتلا به کمردرد تأثیر قابل ملاحظه ای دارد، ولی به نظر می‌رسد در کنار دارو درمانی و حتی انجام برخی اعمال جراحی، روش‌های فیزیوتراپی در تکمیل روند درمان این بیماران و پیشگیری از عود بیماری نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

وی یادآور شد: ما در درمان‌های فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی را بکار می‌بریم. در این روش‌ها اگرچه از دستگاه‌ها و تجهیزات درمانی نیز بطور مرسوم استفاده می‌شود، ولی به تجربه به اثبات رسیده است که درمان‌های دستی و تجویز تمرینات و ورزش‌های مناسب، بخش مهمی از درمان بیماران کمردردی را تشکیل می‌دهند که در کنترل علائم و رفع اختلالات ایجاد شده بسیار تأثیرگذارند.

وی در پایان اعلام کرد: با هدف ارتقای سلامت و خدمت رسانی بهتر به بیماران مبتلا به کمردرد در نظر داریم تعدادی از بیماران را بصورت رایگان مورد ارزیابی و درمان قرار دهیم. لذا مردانی که در محدوده سنی بین 25 تا 40 سال و دارای سابقه کمردرد به مدت حداقل سه ماه هستند و درد تیرکشنده در پاها و سابقه جراحی ستون فقرات ندارند می‌توانند با شماره تلفن 88478823 021 یا تلفن همراه 3491822 0921 تماس حاصل نموده و با گرفتن نوبت قبلی برای این منظور مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23909s, 19q