ويتامين ب دشمن کلسترول

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۴۹ - کد خبر: 110606

سلامت نیوز: ويتامين هاي گروه B دشمن کلسترول است. مصرف اين ويتامين ها موهاي سفيد را مشکي و از ريزش آن جلوگيري مي کند. تصلب شرائين را از بين مي برد و باعث افزايش خاصيت ارتجاعي رگ ها مي شود.

به تجربه ثابت شده است که اگر ويتامين B را از غذاي موش هاي آزمايشگاهي حذف کنند، موهاي بدن آن ها سفيد مي شود و اگر اين رژيم ادامه داشته باشد، موها مي ريزد ولي اگر دوباره اين ويتامين به آنها خورانده شود، موها دوباره رشد مي کند.

برنج و جو حاوي مقدار زيادي ويتامين هاي گروه ب است و سبوس آن بهترين ماده کاهش دهنده کلسترول خون است.امروزه سبوس برنج که مخزن ويتامين هاي گروه ب است، در روند توليد حذف و در پي اين امر مواد موجود در مغز برنج باعث رسوب ويتامين هاي موجود در بدن ما مي شود.از اين رو مصرف برنج سفيد باعث چاقي و سفيدي مو مي شود.

يک پيشنهاد
از آن جا که امکان تهيه برنج قهوه اي (همراه سبوس) براي همه امکان پذير نيست يا با مذاق بعضي از ما سازگار نيست مي توانيد براي هر نفر حدود ۴۰-۳۵ گرم شلتوک برنج را در آب بريزيد و همراه کمي آبليمو بجوشانيد و صاف کنيد و از آب آن براي تهيه برنج کته استفاده کنيد اين کته علاوه بر طعم خوب، ضرر مصرف برنج سفيد را ندارد و باعث چاقي نمي شود.

منبع:روزنامه خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17689s, 19q