عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۱۰ میلیون ایرانی از بیمه سلامت برخوردار نیستند

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۵۴ - کد خبر: 110609

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بین ۶ تا ۱۰ میلیون از جمعیت ایران از بیمه سلامت برخوردار نیستند و در این زمینه هم اکنون یک میلیون و ۴۰۰ نفر برای بیمه سلامت ثبت نام کرده اند.

رسول خضری اظهار کرد: مقام معظم رهبری در 18 فروردین ماه، سیاست های کلی سلامت را ابلاغ فرمودند بنابراین دولت و مجلس و سران سه قوه باید دست به دست هم داده و این سیاست را که بیمه سلامت نیز جزو آن است عملیاتی کنند.

وی افزود: در حال حاضر بین 6 تا 10 میلیون از جمعیت ایرانی از بیمه سلامت برخوردار نیستند و در این زمینه تا به اکنون یک میلیون و 400 نفر برای این بیمه ثبت نام کردند تا زمینه درمان افراد بی بضاعت نیز در جامعه هموار شود.

هزینه درمانی بیماران سرپایی با بیمه سلامت 30 درصد کاهش می یابد
خضری تصریح کرد: بر اساس قانون هدف از بیمه سلامت در ایران این است که پرداختی بیماران سرپایی از 30 درصد و بیماران بستری از 10 درصد بیشتر نشود که البته با این هدف گذاری فاصله وجود دارد.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بیمه سلامت در کشور، اظهار کرد: سیاست گذاری چندگانه در امر بیمه، نبود منابع مالی و اعتبارات کافی از مشکلات این حوزه بود که امید است با واگذاری محوریت این سیاست گذاری به وزارت بهداشت بتوانیم در امر سلامت موفق شویم.

وی بیان کرد: هدف دولت از طرح بیمه سلامت این است که هر ایرانی یک کارت الکترونیکی سلامت داشته باشد که براساس آن مسئله درمان برای تمامی اقشار جامعه یکسان باشد چون بیمه پایه درمان جزو مصوبات سال 73 مجلس شورای اسلامی بود در حالی که تاکنون مغفول مانده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: هدف وزارت بهداشت و درمان این است که همه جامعه دارای کارت الکترونیک باشند تا علاوه بر بهره مندی تمامی اقشار جامعه از بیمه سالم و یکسان،کمیت و کیفیت بیمه ها نیز ارتقا یابد.
کارت الکترونیکی سلامت سبب کاهش 30 درصدی هزینه درمان می شود.

خضری گفت: امید است با اجرای این طرح، پرداختی مردم از جیب مردم به 30 درصد کاهش یابد پس برای این کار باید دولت و جلس و سه قوه تلاش برای تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری داشته باشند.
وی افزود: براساس قانون باید از سه سال گذشته برای هر ایرانی کارت الکترونیک سلامت صادر می شد اما به این امر بی توجهی شد و در این زمینه مجلس شورای اسلامی قانون های بسیار خوبی را به تصویب می رساند در حالی که در اجرا مشکل دارد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین با توجه به اینکه توجه به مقوله سلامت بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری است و در چشم انداز 1404 مردم کشورمان باید جزو سالمترین مردم آسیا باشند پس برای این کار لازم است که سرانه بهداشت و درمان به شکل مطلوب برسد.

منبع:تسنیم

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.69271s, 19q