تجویز داروهای غیر بیمه ای، رویکرد جدید پزشکان عمومی‎

۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 110625

سلامت نیوز: مدتی است که برخی پزشکان به داروهای گیاهی ساخت شرکت های داروسازی، که اتفاقا شامل بیمه هم نمی شوند، علاقه خاصی پیدا کرده اند و نسخه بیماران را بر این اساس می پیچند. در مورد این رویه در حال گسترش، چند نکته قابل ذکر است:

۱- به اذعان همگان پوشش بیمه در کشورمان محدود است، و عمده هزینه درمان بر دوش بیمار قرار دارد. از طرفی قیمت داروهای فوق چند برابر داروهای مشابه بیمه ای است. به عنوان مثال یک شربت ضدسرفه گیاهی از ده تا پانزده هزار تومان قیمت دارد و در این شرایط عدم استفاده از این بیمه حداقلی، هزینه مضاعفی را به بیمار تحمیل می کند.

۲- در فواید داروهای گیاهی شکی وجود ندارد و اغلب مردم هم از آنها استفاده می کنند و کمتر خانه ای پیدا می شود که در آن بارهنگ، به دانه، چهارتخمه، گل گاو زبان، عرق نعناء، آویشن، ... پیدا نشود.

۳- می توان در مورد تجویز داروی غیر بیمه ای، نظر بیمار را هم لحاظ نمود تا ناخواسته با هزینه غیرمعمول، یا شرمساری ناشی از عودت دارو مواجه نشود.

۴- نهایتا اینکه وزارت بهداشت با نظارت و استفاده از روش های آماری می تواند ارتباطات ناسالم احتمالی را در این خصوص، شناسایی و پیگیری نماید.

منبع:سایت الف

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13479s, 19q