میانگین سرانه تخت بیمارستانی لرستان پایین‌تر از میانگین کشوری

۱۳۹۳/۰۲/۰۹ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 110690

سلامت نیوز: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: ارتقاء شاخص سرانه تخت بستری در استان در گرو مشارکت خیرین، بخش خصوصی، سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،"امیدعلی پاپی" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین سرانه تخت بیمارستانی استان نسبت به میانگین کشوری پایین‎تر است به ‎نحوی که این شاخص در کشور به ازای هر 1000 نفر 1.5، در لرستان 1.2 و در بروجرد 1.1 است.

وی در ادامه افزود: بیمارستان 220 تختخوابی آیت‎الله بروجردی(ره) که مجری آن وزارت راه و شهرسازی است حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تأمین اعتبار و رفع مشکلات بودجه‎ای و ساخت این پروژه مهم و در ادامه تجهیز آن توسط دانشگاه، باز هم شهرستان بروجرد نسبت به شاخص‎های کشوری از لحاظ تأمین فضای فیزیکی و تخت بیمارستانی پایین‎تر است.

پاپی اضافه کرد: در این رابطه برای تسریع در ساخت این بیمارستان که از اولویت‎های اصلی دانشگاه است با مساعدت استاندار و مسوولین وزارت بهداشت با معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری رایزنی‎های زیادی صورت گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به چگونگی بهبود بخشیدن شاخص‎های محیط و تخت بیمارستانی، گفت: برای بهبود شاخص‎‌های فضاهای فیزیکی و تخت بیمارستانی در استان لرستان آمادگی کامل داریم که مجوز ساخت فضاهای بیمارستانی را برای بخش خصوصی صادر کنیم و انتظار می‎رود که خیرین، بخش خصوصی، سازمان تأمین اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز نهایت مشارکت را در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به فرسودگی محیط‌های بیمارستانی، افزود: در سال‎های اخیر اقدامات خوبی از طرف دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفته و از آنجا که دانشگاه بهره‎بردار و تجهیزکننده پروژه‎هاست و 90 درصد پروژه‎ها نیز توسط راه و شهرسازی اجرا می‎شود تلاش خواهیم کرد به محض اتمام آنها، به سرعت نسبت به تجهیز و به بهره‎برداری رساندن پروژه‎ها اقدام شود.

پاپی اضافه کرد: پروژه اورژانس بیمارستان حضرت امام خمینی بروجرد(ره) به‎علت عدم بودجه مناسب همچنان تعطیل است و با توجه به اینکه متاسفأنه هنوز بودجه مناسبی به این طرح اختصاص نیافته است پیشرفتی ندارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: براساس دستورالعمل‎های جدید صادره، پروژه‎هایی که درصد پایینی از پیشرفت فیزیکی داشته باشند در دستورکار قرار نمی‎گیرند که امیدواریم با اختصاص بودجه مناسب شاهد ادامه ساخت این اورژانس نیز باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54231s, 19q