هشدار سازمان هواشناسی: فردا در ۱۲ استان تگرگ می‌بارد

۱۳۹۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 110744

سلامت نیوز: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به تگرگ در ۱۲ استان کشور در روز جهارشنبه هشدار داد و گفت: فردا رگبار و رعد و برق و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: روز چهارشنبه رگبار و رعد و برق و وزش باد و در برخی مناطق تگرگ در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و دامنه‌های البرز در استان‌های سمنان،‌ تهران، گلستان و مازندران پیش بینی می‌شود.

وی افزود: شدت بارش‌ها در استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی خواهد بود و توصیه می‌شود برای اجتناب از مخاطرات و کاهش خسارات احتمالی ناشی از بارش شدید کوتاه مدت، رعد و برق و تگرگ تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی با عبور امواج تراز میانی جو از روی کشور به طور متناوب افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران، گاهی با رعد و برق و در نقاط مستعد بارش تگرگ در در اغلب مناطق کشور به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب پیش بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که از اواسط وقت روز چهارشنبه در نوار غربی کشور موقتا از ناپایداری کاسته می‌شود، گفت: امروز در استان اردبیل و سواحل غربی دریای خزر افزایش دما و در برخی مناطق وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، شدت بارش‌ها روز چهارشنبه در برخی مناطق شرق کشور در استان‌های کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی خواهد بود.

وی از افزایش دمای هوا طی امشب و صبح روز چهارشنبه در سواحل دریای خزر و استان اردبیل خبر داد و گفت: در برخی مناطق با وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز چهارشنبه نیمه ابری و وزش باد در اواخر وقت بارش پراکنده خواهد بود و در این روز حداقل و حداکثر دمای ۱۹ و ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان پایتخت در روز پنج‌شنبه نیمه‌ابری تا ابری اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود و حداقل و حداکثر دمای تهران در روز پنج شنبه با یک درجه کاهش به ۱۸ و ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53115s, 18q