حذف يارانه مواد شوينده به بهداشت و سلامت جامعه آسيب مي‌رساند

۱۳۸۷/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11089
حذف يارانه مواد شوينده به بهداشت و سلامت جامعه آسيب مي‌رساند

حسينعلي شهرياري در نطق پيش از دستور خود ضمن تبريك ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن با بيان مطلب فوق اظهار كرد: ‌درست است كه تورم جهاني وجود دارد، اما تورم 20 درصدي را نمي‌توان توجيه كرد.‌

شهرياري با طرح اين سوال كه چرا صادقانه با مردم رفتار نمي‌كنيم و سوء‌ مديريت‌ها را به پاي ديگران مي‌نويسيم و دائم مي‌گوييم مفسدان اقتصادي نمي‌گذارند، گفت: حتي حاضر نيستيم نام چند دانه درشت از مفسدان اقتصادي را بپرسيم و افرادي هم كه نام‌شان اعلام مي‌شود، افراد دسته سوم و چهارم هستند.

نماينده مردم زاهدان در خانه ملت تصريح كرد: چرا تعداد زيادي از مصوبات مجلس از جمله قانون مديريت خدمات كشوري، قانون ماليات بر واردات سيگار خارجي، اصلاح احكام حقوق بازنشستگان، افزايش حقوق ساليانه بازنشستگان و كارمندان دولت را اجرا نمي‌كنيم؟ بنابراين مجلس هشتم از رييس مجلس شوراي اسلامي انتظار دارد تا مصوبات اجرا نشده را براي اجرا پيگيري كند.

شهرياري يكي ديگر از مشكلات جامعه را آمارهايي كه در مورد مسكن و اشتغال داده مي‌شود، دانست و افزود: ‌چقدر اين آمارها صحت دارد و چرا در برآورد آمارها، شاخص‌ها به گونه‌اي تعريف مي‌شود كه با خواسته‌هاي ما و نه براساس واقعيت تطبيق نمايد.

وي يادآور شد: چه كسي است نداند مشكل بيكاري جوانان تحصيل كرده كمر جامعه را شكسته است.

نماينده مردم زاهدان در ادامه با بيان اين‌كه آيا اعلام برخي برنامه‌هاي غيرعملي، مشكلات مسكن را دوچندان نمي‌كند؟ گفت: چرا مدعي هستيم قيمت زمين پايين آمده، مگر واقعيات را نمي‌بينيد، بنابراين از مسوولان و دست‌اندركاران دولت مي‌خواهيم كه بدون تدبير شوك ديگري به بازار مسكن وارد نكنند و هرگونه تصميمي پيش از اعلام، با كار كارشناسي دقيق بررسي شود.

شهرياري اظهار كرد: از وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي انتظار داشتيم كه اجازه ندهند يارانه مواد شوينده كه با بهداشت جامعه سر و كار دارد، به بهانه اين‌كه به يارانه شير افزوده شود، حذف گردد.

وي گفت:‌ دولت هر قدر كه مي‌تواند به شير يارانه دهد اشكالي ندارد، اما حذف يارانه مواد شوينده به بهداشت و سلامت جامعه آسيب مي‌رساند و اگر جايي باشد كه نياز به يارانه داشته باشد، حوزه سلامت است، چراكه تمام افراد جامعه چه شهري و روستايي از مواد شوينده استفاده مي‌كنند، در حالي كه يارانه شير فقط نصيب تهران بزرگ و چند شهر و كلان شهر ديگر مي‌شود و چيزي به شهرهاي كوچك و دور افتاده و روستاها نمي‌دهند.

نماينده مردم زاهدان در مجلس با ابراز اميدواري از اين‌كه اين تفكر در دولت اصلاح شده و يارانه‌ها براساس كار كارشناسي دقيق تعيين شود، گفت: اميدواريم يارانه مواد شوينده مجددا برقرار شود.

وي در ادامه تصريح كرد: متاسفانه اين روزها در استان سيستان و بلوچستان تحرك دشمنان قسم خورده نظام افزايش يافته و شاهد حوادث تلخ و ناگواري هستيم كه به شدت مردم را عذاب مي‌دهد، كه در اين راستا به خانواده بزرگ قوه قضاييه كه عزيزي را از دست داده‌اند، تبريك و تسليت مي‌گوييم.

وي تصريح كرد:‌ با وجود تمام تلاش‌هايي كه در چند سال گذشته انجام شده است، ‌به نظر مي‌رسد هنوز مشكلات جدي وجود دارد و به جز سربازان گمنام امام زمان(عج) متاسفانه نيروي انتظامي نتوانسته است آن طور كه انتظار مي‌رود به وظيفه خود عمل كند.

شهرياري از فرمانده قرارگاه حضرت رسول اكرم(ص) خواست تا با قدرت و قاطعيت هرچه سريع‌تر در جهت تامين امنيت نسبي اقدام كنند و مخل‌هاي نظم و امنيت در جامعه را سركوب كنند، هم‌چنين مسوولان سياسي و امنيتي اجازه ندهند تا تريبون‌هاي رسمي و غيررسمي احساسات قومي و مذهبي جامعه به بهانه مطالبات تحريك شود، بنابراين عوامل پشت صحنه را شناسايي و در هر موقعيتي كه هستند، برخورد كنند.

نماينده مردم زاهدان در خانه ملت اظهار كرد: متاسفانه فكر بيكاري در استان سيستان و بلوچستان بيداد مي‌كند و ما شرمنده مردمي هستيم كه فقط نظاره‌گر مشكلات آنان هستيم و كاري از دستمان بر نمي‌آيد.

وي تصريح كرد: برخي پروژه‌هاي مصوب در سفرهاي استاني هيات دولت از جمله راه آهن بم-زاهدان از برنامه عقب است كه از رييس جمهور انتظار داريم به وزير راه و ترابري دستور دهند تا هرچه سريع‌تر اين پروژه را تكميل و بهره‌برداري كند، هم‌چنين به وزير نفت نيز كه از پروژه‌هاي گازرساني عقب هستند دستور دهند تا پروژه گازكشي بين شهري آغاز شود.

شهرياري در پايان تاكيد كرد: دولت جهت مشكل بيكاري استان كه فقر ريشه بسياري از مشكلات استان از جمله عدم امنيت است، تدابير جدي بيانديشد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.971s, 19q