استمناء و خودارضائی (قسمت اول) masturbation

۱۳۸۵/۱۱/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1109
استمناء و خودارضائی (قسمت اول) masturbation

مطلب حاضر با همکاری آقای دکتر مجید حقیقت با عنوان استمناء و خودارضائی در سه قسمت در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت، جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از وب سایت رسمی ایشان بازدید به عمل آورید.

استمناء و خودارضائی (قسمت اول) masturbation

خودارضائي با نام علمي (masturbation ) به معناي انجام عملي توسط خود فرد جهت رسيدن به اوج لذت جنسي يا ارضاي جنسي (urgasm ) بدون عمل نزديکي (intercours ).البته اين تعريف کامل نميباشد چون ممکن است اين عمل توسط همسر و زوج جنسي بدون عمل نزذيکي صورت گيرد. لذا اصطلاح (masturbation ) طيف گستردهاي را شامل ميگردد که بسته به مذهب و فرهنگ و شرايط روحي و جسمي فرد متفاوت است وممکن است در فردي بعنوان اقدام درماني يا بعنوان قسمتي از نزديکي قلمداد گردد.

خودارضائي مردان يا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام ميگيرد و در تمامي آمارهاي ارائه شده درصد بالائي از پسران حداقل يکبار تجربه استمناء را در طول زندگي خود دارند ( متاسفانه هيچ آمار رسمي در ايران وجود ندارد) و در اروپا شيوع آن را در قشر در حال تحصيل و دانشجويان بيشتربوده است.

تا سالهاي حدود 1965 توسط اکثر پزشکان عمل خودارضاعي شديدا نکوهيده ميشد ولي پس از آن بتدريج توسط گروه متعددي از پزشکان نظر مثبت تري به آن داده شده است و گاهي نيز بعنوان درمان توصيه شده است.دلايل پزشکاني که نظر مثبت بر عمل (masturbation) دارند, خودارضائي را بعنوان راه جلوگيري از شيوع بيماريهاي مقاربتي و افزايش تعداد حاملگي غيرقانوني ناشي از ارتباط جنسي جوانان ميدانند و يا بعنوان قسمتي از رفتار جنسي طبيعي قلمداد کرده اند و شايد صرفا مضرات آن را در حد دفع مقداري از مايع مني (semen) يعني دفع مقادير ناچيزي پروتئين و ويتامين و مواد قندي ميدانند (نظر مولف) و همچنين با عمل خودارضائي از فشارهاي عصبي ناشي از تحريکات جنسي جلوگيري خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حسین
هه.سلامتی لازم نیست.مهم اینه که سرمایه هامون به 4 تا ریش و پشم دار برسه.کی درد منه جوون رو میفهمه.تمایل به جنس مخالف ذاتی هست.ولی وقتی تو نمیتونی ازدواج کنی ،یا اینکه قدرت دوستیابی نداری از ترس اینکه آبروت جلو مردم نریزه مجبوری بری خودارضایی کنی.حالا هی فاز اسلام بگیر. من از بابت این استمناء کل زندگیمو از دست دادم ولی اون دنیا خر همتون رو میگرم.
عباسی
با سلام علت بی حس شدن پا چیست؟
مریم
من سه سالی میشه که خود ارضایی میکنم و یه بار که فکر میکنم (مطمئن نیستم) قبل از بلوغم بود خون دیدم.یعنی پردم پاره شده؟
ضمنا این پرده مصنوعی که میگن چیه؟کامل توضیح بدید.ممنون
امیر
سلام من 25 سال دارم وروزی 10 بار خود ارضایی میکنم ونمیتوانم ترک کنم چیکار کنم ایا ضرر داره کمکم کنید با تشکر ممنون
شمیم
در عمل سزارین بی حسی از کمر بهتر یا بیهوشی کامل برای من که الرژی شدید دارم فرق این دو درچیست؟
ایمان
سایت خوبی است.
alireza
خیلی سعی به ترک کردم ولی نشد چه کهر کنم
آیا اگر جلوی خروج اسپرم رو بگیرم ضرر داره؟
arash
جالب بود اما حداقل نام چند منبع علمي رو پاي مقالتون بياريدتا بشه به اعتبار علمي اون پي برد.
مطلب شما مقاله نيست بلكه يه سري اطلاعات دستنوشته احتمالا درسته فردي هستش
تشكر به هر حال جالب بود
فريد
باباشما بجاي اين كه بگيد اين كارو نكنيد حرفي ميزنيد كه آدم هوسي ميشه بره اين كاروبكنه
ولي من الان دوماه هس اين كارو نكردم فعلا باي
1.01107s, 28q