آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

۱۳۹۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 110924
آیا خشونت، نشانه یک مشکل است؟

سلامت نیوز: در مطالعه ای که بر روی زندانیان خشن و غیر خشن که بعضی از آنها اسکیزوفرن بودند نشان داد که خشونت اغلب در مردان مبتلا به اسکیزوفرنی و معمولا پس از ظهر بیماریشان دیده میشود.

طبق بررسی سانسون، اکثریت افراد اسکیزوفرن خطر بالایی برای خشونت ندارند اما بررسی های تاردیف و توری حاکی از افزایش خشونت و بازداشت در میان افراد مبتلا به اسکیزوفزنی است.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده است بر این نکته تاکید دارند که افزایش میزان خشونت در بیماران اسکیزوفرنی به طور زیادی با علائم مرضی روان پریشی آنها ارتباط دارد.

در مطالعه ای که بر روی زندانیان خشن و غیر خشن که بعضی از آنها اسکیزوفرن بودند نشان داد که خشونت اغلب در مردان مبتلا به اسکیزوفرنی و معمولا پس از ظهر بیماریشان دیده میشود.

در رابطه با ارتباط خشونت با علایم مرضی اسکیزوفرنی شامل هذیان ها ، توهمات یا متغیر های ویژه مرتبط با جنبه هایی از روان پریشی حاد بررسی هایی صورت گرفته است.

بعضی از افراد اسکیزوفرن در پاسخ به توهمات آمرانه مرتکب اعمال خشونت آمیز میشوند .

نکته بسیار مهم در رابطه با ارتباط اسکیزوفرنی و خشونت اختلال همزمان از قبیل الکلیسم یا سوء مصرف مواد است یعنی بیماران علاوه بر ابتلا به اسکیزوفرنی به طور همزمان به این اختلالات نیز مبتلا باشد .

منبع:سایت کلینیک آلومینانظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71332s, 19q