متادون داروی داروخانه ای نیست/ ماجرای فروش بدون نسخه ترامادول

۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۸ - کد خبر: 110968
متادون داروی داروخانه ای نیست/ ماجرای فروش بدون نسخه ترامادول

سلامت نیوز: رئیس انجمن داروسازان ایران با عنوان این مطلب که "متادون" داروی داروخانه ای نیست، موضوع فروش بدون نسخه داروی "ترامادول" در برخی داروخانه ها را رد نکرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر رهبر مژدهی آذر در واکنش به اظهارات رئیس سازمان غذا و دارو که گفته بود داروی متادون و ترامادول در پارکها و عطاریها عرضه می شودگفت: متادون، دارویی است که در مراکز ترک اعتیاد تحت شرایط خاصی به بیماران می دهند و اصولا چنین دارویی نباید در داروخانه باشد و اگر باشد، تخلف است و با آن داروخانه برخورد می شود.

وی با اعلام اینکه داروی ترامادول از طریق شرکتهای دارویی توزیع می شود و دارویی نیست که وجود آن در داروخانه جرم باشد، افزود: توزیع این دارو می بایست با نسخه پزشک باشد اما بعید نیست که بعضی داروخانه ها، ترامادول را بدون نسخه به دوستان و آشنایان بدهند که این مسئله هم شایع نیست.

مژدهی آذر در ادامه به وضعیت داروخانه های کشور در آینده اشاره کرد و گفت: مشکلات زیادی پیش روی داروخانه هاست که اگر تدبیر و برنامه ریزی نشود، وضعیت داروخانه ها نامعلوم خواهد بود.

رئیس انجمن داروسازان ایران بر ضرورت استفاده از تکنولوژی روز دنیا در کارخانجات دارویی کشور تاکید کرد و افزود: ما باید به گونه ای عمل کنیم که بتوانیم سهمی از صادرات بازار دارویی دنیا را در اختیار بگیریم.

وی با اعلام اینکه شرکتهای دارویی کشور از تمام ظرفیت شان استفاده نمی کنند، ادامه داد: با توجه به تعداد زیاد فارغ التحصیلان داروسازی و اینکه همه آنها امکان مالی برای راه اندازی و تاسیس داروخانه را ندارند، مشکلات زیادی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت مگر اینکه گشایشی حاصل شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14228s, 19q