حساسیت به این دارو موجب تیرگی زیرچشم می شود

۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۰ - کد خبر: 110994

سلامت نیوز: آلرژی نسبت به برخی از داروها مانند پنی‌سیلین می‌تواند بر روی پوست اطراف چشم‌ها اثر منفی گذاشته و در مدت زمان نه چندان طولانی موجب تیرگی زیر چشم شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، منصور جواهری متخصص پوست و مو تصریح کرد: پوست اطراف چشم، نازکی و ظرافت خاصی دارد و در مقابل عوامل مختلف به ویژه عوامل فیزیکی و شیمیایی آسیب‌پذیر است.

وی گفت: علت دقیق تیره شدن زیر چشم نامشخص است و البته برخی از عوامل در بروز این عارضه دخیل هستند.
جواهری با اشاره به نقش مواد حساسیت‌زا در بروز تیرگی زیرچشم‌ها، تأکید کرد: آلرژی نسبت به برخی از داروها مانند پنی‌سیلین می‌تواند بر روی پوست اطراف چشم‌ها اثر منفی گذاشته و در مدت زمان نه چندان طولانی موجب تیرگی زیرچشم شود.
وی یادآور شد: دود سیگار و قرار گرفتن در معرض هوای آلوده نیز می‌تواند خطر تیره‌شدن پوست زیرچشم‌ها را افزایش دهد.
جواهری گفت: در درمان عارضه‌ی تیرگی زیرچشم‌ها که عامل آن یک ماده و یا داروی ایجاد کننده حساسیت است، تا حد امکان باید از مصرف آنتی‌هیستامین پرهیز کرد.
وی افزود: برای درمان اینگونه موارد سیاهی زیرچشم‌ها، تنها باید از ماده‌ی ایجاد کننده‌ی حساسیت که می‌تواند یک نوع دارو باشد، دوری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28201s, 19q