برای اجرای طرح تحول نظام سلامت، حرکت جهادی و گام های استوار نیاز است

۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 111009

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: با گذشت کمتر از یک سال از آغاز به کار دولت، بخشی از معضلات حوزه بهداشت و درمان همچون کمبود دارو برطرف شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در جمع روسا و مدیران بیمارستان‌های دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور تحت پوشش وزارت بهداشت، گفت: در ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم مشکلات متعددی در حوزه بهداشت و درمان کشور وجود داشت و مشکلاتی همچون کمبود اعتبارات و بحران دارویی از مشکلات جدی نظام به شمار می رفت.

وی افزود: در کنار این مشکلات تغییر مدیریت‌ها و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز وجود داشت که با هماهنگی بین حوزه‌های مختلف، نیاز به عزم بزرگی بود که خوشبختانه برای رفع این مشکلات، کمر همت بسته شد و ره آورد بسیار خوبی در حوزه سلامت در پی داشت.

وزیر بهداشت با یادآوری این که امروز وارث مشکلات بسیاری در حوزه سلامت هستیم، تصریح کرد: با توجه ویژه رییس جمهور به حوزه سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت، بخش عمده ای از مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان به تدریج برطرف خواهد شد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که معضلات امروز سلامت مربوط به یک یا دو دولت نیست، بلکه مربوط به دولت‌های متعددی در گذشته بوده است که حوزه سلامت مردم اولویت آنها نبوده و وضعیت بهداشت و درمان در اولویت نازل تری بوده است.

وی افزود: این که انتظار داشته باشیم معضلات باقی مانده از دولت‌های متعدد گذشته به سرعت حل شوند، صحیح نیست بلکه آن چه برای ما اهمیت دارد، تغییر جهت حرکت است که دولت یازدهم، سلامت مردم را جزء اولویت های نخستین خود قرار داده است.

وزیر بهداشت با بیان این که تدوین سیاستهای کلی سلامت، ابلاغی مقام معظم رهبری چندین سال به طول انجامیده است، گفت: ابلاغ این سیاست ها، تکلیف وزارت بهداشت را به طور شفاف و سریع مشخص کرد.

دکتر هاشمی بخش تولیت، نظارت و تجمیع منابع بیمه ای با محوریت وزارت بهداشت را مهم ترین سیاست های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری عنوان کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که در حال حاضر رییس جمهور به تحقق وعده های قبل از انتخابات خود مبنی بر توجه به سلامت مردم بیش از گذشته توجه دارند، گفت: این توجه نشان از همت والای شخص رییس جمهور در حل مشکلات بهداشت و درمان مردم است.

وی در ادامه گفت: این نکته بسیار اهمیت دارد که شخص رییس جمهور علی رغم تمام کمبودها و فشارهای بین المللی و محدودیت ها، نگاهش به حوزه سلامت بسیار پر رنگ است.

دکتر هاشمی در ادامه افزود: در کنار عزم و همت دولت، مجلس شورای اسلامی نیز در بخش بودجه نگاه کاملا شفاف تری نسبت به گذشته در بخش سلامت داشته اند و امیدواریم این حمایت ها در سال 94 نیز استمرار داشته باشد و این بستگی به عملکرد متولیان سلامت دارد و اگر در این بخش ضعیف عمل کنیم مسئولین را دچار تردید کرده و به مردم نیز ظلم نموده ایم.

وزیر بهداشت آغاز اجرای برنامه تحول سلامت را 15 اردیبهشت اعلام کرد و افزود: به مردم وعده داده ایم و باید به آن پایبند باشیم و این مستلزم اجرای دقیق برنامه است ، اگر چه از مردم عزیز می خواهیم ضمن همراهی با خدمتگزاران خود صبور هم باشند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مواردی در مراکز درمانی چون توجه و احترام به بیماران، فضای آراسته و در شأن مردم عزیز، رفتار مناسب مدیران و پرستاران باعث ارتقای سلامت و رضایتمندی مردم می شود، بنابراین باید با گامهای محکم و استوار و حرکت جهادی در اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت مردم را یاری کنید و امیدواریم به برکت این ماه عزیز بتوانیم بخشی از مشکلات بهداشت و درمان مردم را حل کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.50166s, 18q