فروش بلیط های جعلی تهران ـ استانبول/ هشدار در مورد ایمیل های جعلی

۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 111040

سلامت نیوز: رييس پليس فتاي استان سمنان از دستگيري عامل فروش بليط هاي جعلي تهران - استانبول خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سرگرد سيد علي ميراحمدي در تشريح اين خبر گفت: با دريافت شكايتي با موضوع کلاهبرداري اينترنتي به ارزش 17 ميليون ريال از يک شهروند، ماموران پليس فتاي استان سمنان رسيدگي به اين پرونده را در اولويت کاري خود قرار دادند.

وي افزود: بنابر اظهارات شاکي پرونده و تحقيقات مقدماتي پليس مشخص شد، متهم از طريق ارتباط تلفني و کسب اعتماد شاکي و در ازاي ارسال 5 فقره بليط جعلي هواپيمايي استانبول - تهران، مبلغ يک ميليون و هفتصد هزار تومان دريافت کرده است.

وي با اشاره به تکميل تحقيقات و ارسال پرونده به دادسرا براي سير مراحل قانوني، خاطرنشان کرد: Fake Email يا ايميل جعلي شيوه اي است که کلاهبرداران اينترنتي به منظور سوء استفاده از کاربران اينترنت بکار مي گيرند.

به گفته رئیس پلیس فتا سمنان کلاهبرداران ايميل هايي را كه به ظاهر داراي آدرس معتبر و مهم مي باشد را با محتويات فريبنده براي مخاطب ارسال و از وي مي خواهند که به لينک خاصي مراجعه يا اطلاعات مورد نظر کلاهبردار را براي وي ارسال و يا پولي را به حساب مورد نظر واريز کند.

وي با اشاره به اينكه هوشياري کاربران اين حوزه، مهمترين عامل پيشگري از وقوع اين گونه جرايم است،به کاربران اينترنت توصيه کرد: هيچگاه اطلاعات کاربري خود را از طريق يک درخواست يا فرمي که با ايميل دريافت کرده ايد وارد نکنيد و براي وارد کردن اطلاعات حساس کاربري يک صفحه جديد در مرورگر خود باز کرده و آدرس آن وب سايت را به صورت دستي وارد کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.02996s, 18q