شیر مادر از چاقی جلوگیری می‌کند

۱۳۹۳/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 111090
شیر مادر از چاقی جلوگیری می‌کند

سلامت نیوز: علیرضا مرندی با تأکید بر فواید استفاده از شیر مادر برای نوزاد گفت: آمار نشان می‌دهد احتمال مرگ نوزادانی که در ساعت اول تولد با شیر مادر تغذیه می‌کنند ۲۳.۶ درصد کمتر از دیگر نوزادان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سید علی‌رضا مرندی گفت: شیر مادر در همه بیماری‌ها درجاتی از تاثیر را دارد. یکی از اثرات مهم تغذیه با شیر مادر جلوگیری از چاقی است.

وی افزود: آمار نشان می‌دهد احتمال مرگ نوزادانی که در ساعت اول تولد با شیر مادر تغذیه می‌کنند ۲۳.۶ درصد کمتر از دیگر نوزادان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس با اشاره به اهمیت دانش والدین برای سلامت خود و فرزندان‌ اظهار داشت: تحقیقات در انگلستان نشان می‌دهد بین سواد سلامت والدین و ارتقاء سلامت کودکان ارتباط مستقیمی وجود دارد به طوری که هر چه سطح سواد والدین بالا باشد امید به زندگی نیز بیشتر می‌شود.

وی افزود: سواد سلامت ظرفیتی است که انسان‌ها برای درک اطلاعات سلامت و دستیابی به خدماتی که از پزشکان دریافت می‌کنند لازم است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کودکان ابتدا آموزش‌های مختلف را از والدین کسب می‌کنند و بعداً در مدارس و در آخر از رسانه‌ها آن را می‌آموزند و هر چه سن آنها بیشتر می‌شود آموزش بیشتری می‌بینند که به میزان سواد سلامت آنها افزوده می‌شود.

مرندی تصریح کرد: افرادی که سواد سلامت دارند می‌توانند با علم و آگاهی به تشخیص زودتر و حتی پیشگیری از برخی بیماری‌ها پرداخته آن را برای خود و خانواده‌ تضمین کنند.

وی افزود: در کشورهای پیشرفته اهمیت زیادی به سلامت می‌دهند به طوری که افراد جامعه، خودشان به دنبال سلامت خود هستند و این موجب می‌شود بی‌عدالتی‌ها در ارائه خدمات سلامت کاهش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: آموزش‌ سلامت باید از دوران کودکی آغاز شود اکنون به مقطع پیش‌دبستانی در کشور ما توجهی نمی‌شود در صورتی که بیشتر به دبستان و دبیرستان‌ها توجه می‌کنیم.

وی افزود: مطالعات نشان می‌دهد هر چقدر سواد مردم به لحاظ سلامت کمتر باشد به میزان سلامت خود و فرزندانشان بی‌توجه هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.15604s, 19q