تعرفه‌های درمان اعتیاد همچنان در انتظار بازبینی

۱۳۹۳/۰۲/۱۴ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 111094

سلامت نیوز: مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه هنوز فرآیند بازبینی تعرفه‌های درمان اعتیاد را شروع نکرده‌ایم گفت: این امر باید با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت انجام شود تا تعرفه‌ها با توجه به تغییراتی نظیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی تعیین شود تا تعرفه‌های فعلی به قیمت واقعی تمام شده خدمات نزدیک‌تر شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محسن روشن‌پژوه درباره آخرین وضعیت تعرفه‌های درمان اعتیاد در سال جاری اظهار کرد: تعرفه‌های فعلی، همان تعرفه‌های سال گذشته است.

وی افزود: معمولا هر سال در همین روزهاست که بحث بازبینی تعرفه‌ها همراه با بازبینی سایر تعرفه‌های درمان انجام می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه هنوز فرآیند بازبینی تعرفه‌های درمان اعتیاد را شروع نکرده‌ایم گفت: این امر باید با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت انجام شود تا تعرفه‌ها با توجه به تغییراتی نظیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی و اجرای فاز دوم هدفمندی تعیین شود تا تعرفه‌های فعلی به قیمت واقعی تمام شده خدمات نزدیک‌تر شوند.

روشن‌پژوه تاکید کرد: معمولا طی سه ماهه اول تعرفه‌ها بازبینی، تصویب و ابلاغ می‌شوند، اما هنوز فرآیند بازبینی تعرفه‌ها در حوزه درمان اعتیاد آغاز نشده است حال آنکه یکی از مولفه‌های اصلی ارائه با کیفیت خدمات، واقعی شدن تعرفه‌هاست و این امر هرچقدر به تاخیر بیافتد، گیرندگان و ارائه کنندگان خدمت در این تعامل دو سویه متضرر می‌شوند.

وی درباره بیمه درمان اعتیاد نیز گفت: متولی پوشش بیمه درمان اعتیاد، دفترکل بیمه‌های سلامت وزارت رفاه است. سازمان بهزیستی سال گذشته به عنوان یکی از اعضا، در جلسات هماهنگی و طراحی این برنامه حضور داشت. بر اساس توافقات سال گذشته قرار بر این بود که ابتدای سال 93 این پوشش برای چهار گروه اولویت دار زنان، معتادان مبتلا به HIV،‌ معتادان ترخیص شده از زندان و افراد زیر 18 سال صورت گیرد و پوشش بیمه برای 70 درصد تعرفه خدمات، اجرایی شود، اما هنوز ابلاغی در این خصوص صورت نپذیرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.00162s, 19q