عکس/شکارچی بی رحم آزاد شد

۱۳۹۳/۰۲/۱۵ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 111163
عکس/شکارچی بی رحم آزاد شد

سلامت نیوز: سلاخی یک آهو مقابل بره درمانده ای که نمی توانست از مادرش جدا شود، شرح واقعه ای است که بسیاری نمی توانند آن را باور کنند ولی واقعیت دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، چهارشنبه هفته گذشته به دنبال دریافت گزارشی مردمی، در بازدید از منزلی با حکم و دستور قضایی یک کل وحشی، یک شکار قطعه قطعه شده و یک بره آهو زنده کشف شد.

راهدار روح الامینی افزود: تصویری این کشف و بره زنده نیز توسط عکاس یک رسانه گرفته شده است.

آهو

وی ادامه داد: دو شکارچی در این زمینه دستگیر و تحویل دادگاه شدند که پس از چند روزی در بازداشت موقت، با قرار وثیقه و ضمانت آزاد هستند.

روح الامینی تصریح کرد: بره زنده میش قطعه قطعه شده همراه با تعدادی اسلحه از منزل این شکارچیان کشف شده است.

وی افزود: در مناطق مستعد و شکارخیز بی شک شکارچیان بسیاری نیز وجود دارند و از این دست اتفاقات ممکن است بوجود آید و ما شکارچی متخلف را به ضابط دادگستری تحویل می دهیم و در رابطه با حکمی که برای آنها صادر می شود دستگاه قضایی تصمیم گیری می کند.

وی بیان کرد: در رابطه با این شکارچیان هنوز حکم قطعی صادر نشده و قرار است پرونده به دادسرا برود و از آنجا کیفرخواستی را برای دادگاه بفرستند.

در ادامه معاون سازمان محیط زیست استان کرمان نیز در گفت و گو با ایرنا افزود: شکارچیان بومی و اهل شهربابک هستند.

علی نیک طبع اظهار کرد: متاسفانه شکارچیان غیرمجاز با دو هدف گردش، تفریح و تفنن و همچنین برای کسب درآمد برای برخی شکارچی نماها اقدام به شکار می کنند.

وی ادامه داد: البته ما شکارچیان قانون مدار نیز داریم و حتی دارای پروانه شکار هستند اما حتی یک مورد نیز شکار نمی کنند.

نیک طبع تصریح کرد: شکار فروختن، گوشت فروختن و تفنن متاسفانه به دلیل اسلحه هایی که در دست مردم است و تعداد آنها نیز زیاد است، اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: در استان کرمان با توجه به شرایط جغرافیایی از اواخر اسفند تا اردیبهشت که فصل زایمان حیات وحش محسوب می شود هم شکارغیرمجاز و هم زنده گیری را در مناطق مختلف استان شاهد هستیم.

معاون سازمان محیط زیست استان کرمان بیان کرد: با توجه به اینکه کشور و استان ما گنجینه غنی از محیط زیست را دارد باید آنها حفظ شوند و به عنوان میراث انتقال یابند.

وی افزود: آموزش شکارچیان بسیار اهمیت دارد که نشست هایی را در این زمینه برگزار کرده و می کنیم.

نیک طبع گفت: حکم قضایی مربوط به این پرونده به دید قاضی بستگی دارد که می تواند زندان، جریمه نقدی و ممنوعیت حمل سلاح باشد که امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28581s, 19q