شایع‌ترین علت زمین خوردن در سالمندان

۱۳۹۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۳ - کد خبر: 111227

سلامت نیوز: مشکلات شنوایی و عدم تعادل به علت مشکل گوش داخلی از مهم‌ترین عواملی است که منجر به زمین خوردن در سالمندان می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر مرضیه شریفیان البرزی، دبیر علمی سیزدهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران که از ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت ماه جاری در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود با بیان این خبر اظهار داشت: متأسفانه بسیاری از ناتوانی‌های شدید به دلیل زمین خوردن در سالمندان اتفاق می‌افتد که علت آن عدم تعادل و اختلال در سیستم گوش داخلی است که همزمان با وجود پوکی استخوان و عدم تعادل در سالمندان، سبب بروز شکستگی‌های مختلف در آن‌ها می‌شود که معمولاً درمان آن بسیار پرهزینه و دشوار است.


وی سرگیجه را مهم‌ترین نشانه عدم تعادل عنوان کرد و به سالمندان توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه حالت عدم تعادل در مرحله اول به متخصصین گوش و حلق و بینی و مغز و اعصاب مراجعه کرده و پس از اینکه مشخص شد سرگیجه و عدم تعادل به علت اختلال در سیستم گوش داخلی است به کمک متخصصین تیم توانبخشی، روند درمان را ادامه دهند تا از ایجاد حوادث و مشکلات ناشی از عدم تعادل در امان باشند و بتوانند به زندگی طبیعی خود باز گردند.
دکتر شریفیان گفت: قرار گرفتن در محیط‌های پر سر و صدا نیز فرد را مبتلا به کم شنوایی و ایجاد اختلال در سیستم تعادل می‌کند که لازم است موارد حفاظت شنوایی در محیط‌های صنعتی و کار و زندگی توسط افراد مورد توجه قرار گیرد.
وی در خاتمه انجام طرح‌های غربالگری از می‌انسالی را برای افراد جامعه بسیار مهم عنوان کرد و افزود: با شناسایی افراد مبتلا به اختلالات تعادل می‌توان از ایجاد حوادث مانند زمین خوردن‌ها و سرگیجه‌های هنگام رانندگی که منجر به تصادفات می‌گردد جلوگیری کرد و در ادامه جهت درمان و کمک به بهبود شرایط بیمار امکانات توانبخشی را برای آن‌ها در نظر گرفت.
یادآوری می‌شود: سیزدهمین کنگره شنوایی‌شناسی ایران ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت ماه جاری در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.24752s, 19q