عکس/وکیل قلابی با حکم جلب اخاذی میلیونی می کرد

۱۳۹۳/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 111228

سلامت نیوز: مرد تبهکار که با معرفی خود به عنوان وکیل و با تهدید حکم جلب، کلاهبرداری میلیونی مر کرد در دام ماموران گرفتار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، 25 فروردین امسال فردی با مراجعه به شعبه 102 دادگاه کهریزک و طرح شکایتی عنوان داشت که از سوی شخصی که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده ، مورد تهدید قرار گرفته و مبلغ 70 میلیون تومان را به این شخص پرداخت کرده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جعل عنوان و اقدام کلاهبرداری" ، به دستور شعبه 102 جزایی دادگاه کهریزک پرونده برای ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شاکی پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : فردی تحت عنوان وکیل دادگستری با تهدید دستور جلب بنده و زندانی کردنم ، اقدام به گرفتن مبلغ 70 میلیون تومان از من کرد. پس از پرداخت این مبلغ ، در مراجعه به دادسرا متوجه شدم که این فرد وکیل دادگستری نیست و تحت این پوشش اقدام به تهدید و گرفتن پول کرده است .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی متوجه شدند که متهم به نام بابک . ق 43 ساله به هیچ عنوان دارای پروانه وکالت از وزارت دادگستری نبوده و با این وجود ، با معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری اقدام به انجام دهها فقره "وکالت" و "کارشناسی رسمی امور ثبتی" به ویژه در زمینه املاک کرده است .

با توجه به تجمیع اطلاعات به دست آمده در خصوص فعالیت های متهم تحت عنوان وکیل دادگستری ، دستگیری بابک . ق در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفته و وی در 30 فروردین در منطقه سردار جنگل شناسایی و دستگیر شد .

متهم پس از دستگیری به دهها فقره وکالت و انجام امور کارشناسی در طول سال های گذشته اعتراف و عنوان کرد که با وجود نداشتن پروانه وکالت خود را وکیل دادگستری معرفی و افراد نیز بدون اطمینان از هویت واقعی متهم به عنوان وکیل دادگستری ، برای انجام امور حقوقی و قضایی به وی مراجعه کرده اند .

سرهنگ حسین زارع ، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به انجام دهها فقره وکالت و کارشناسی غیرقانونی از سوی متهم و احتمال ارتکاب دیگر جرایم ارتکابی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند .

کلاهبردار،وکیل قلابی

همچنین از شهروندان که از دیگر اقدامات مجرمانه متهم اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 73948279 در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22755s, 18q