وزارت بهداشت استفاده از دستگاه‌هاي برنزه كننده بدن را ممنوع اعلام كرد

۱۳۸۷/۰۴/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11125
وزارت بهداشت استفاده از دستگاه‌هاي برنزه كننده بدن را ممنوع اعلام كرد

واحد بهداشت پرتوهاي مركز سلامت محيط و كار معاونت سلامت كار كه وظيفه نظارت مستمر و مدون به كارگيري ايمن و بهداشتي دستگاه‌ها و تجهيزات مولد اشعه در محيط ‌هاي عمومي و كارگاهي را دارد، ضمن هشدار نسبت به خطرات استفاده از دستگاه‌هاي برنزه كننده، بار ديگر ممنوعيت استفاده از اين دستگاه‌ها را اعلام كرد.

همچنين وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي با اقدامي هماهنگ با امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژي اتمي ايران و اداره كل مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگاني از ورود اين دستگاه‌ها به كشور ممانعت به عمل آورده است.

براساس اين گزارش، معاونت‌هاي بهداشتي و درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور نيز موظف شده‌اند با تشكيل تيم‌هاي بازرسي در ساعات غيراداري از مراكزي كه احتمال استفاده از اين دستگاه‌ها در آنها بيشتر است مانند آرايشگاه‌ها، هتلها، ورزشگاه‌ها و حتي مطب‌هاي پزشكي بازديد و در صورت وجود دستگاه‌هاي مذكور ضمن پلمپ دستگاه، متصدي را نيز به مراجع قضايي معرفي كنند.

گفتني است، در اين اطلاعيه از هموطنان درخواست شده است جهت معرفي اماكن استفاده كننده از اين دستگاه با شماره تلفن كشوري 09678 ستاد فوريت‌هاي سلامت محيط و كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تماس حاصل كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.98179s, 18q