براي كاهش وزن، صبحانه مفصل بخوريد!

۱۳۸۷/۰۴/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11127
براي كاهش وزن، صبحانه مفصل بخوريد!

‌اين متخصصان مي‌گويند؛ براي اينكه بتوانيد وزنتان را كاهش دهيد و اين وضعيت را ادامه دهيد بايد صبحانه مفصل مملو از كربوهيدراتها و پروتئين داشته باشيد اما درعوض در باقي وعده‌هاي غذايي روزانه از مواد غذايي كم چربي و كم كالري استفاده كنيد.

به گفته پژوهشگران؛ رژيم غذايي با صبحانه مفصل براي كاهش وزن كارآيي دارد؛ چرا كه اشتها را كنترل كرده و نياز فرد را به شيريني‌ها و نشاسته‌ها برطرف مي‌كند.

دكتر دامين جاكوبوويچ از بيمارستان دي كلينيكاس در كاراكاس، پايتخت ونزوئلا در اين باره مي‌گويد: اين روش هم چنين سالم‌تر از رژيم‌هاي غذايي كم چربي متداول است؛ چون به افراد امكان مي‌دهد كه فيبر بيشتر و ميوه‌هاي سرشار از ويتامين مصرف كنند.

وي در نشست سالانه انجمن غدد درون ريز كه هفته گذشته در سانفرانسيسكو برگزار شد، اظهار داشت كه از اين رژيم غذايي به طور موفقيت آميزي در مورد بيماران خودش براي مدت بيش از 15 سال استفاده كرده است.

وي در بيانيه منتشر شده در انجمن فوق گفت: اكثر مطالعات انجام شده روي كاهش وزن نشان داده است كه رژيم‌هاي غذايي حاوي كربوهيدرات پايين روش مناسبي براي كاهش وزن نيست با اين روش ميل به مصرف كربوهيدراتها شديدتر شده و متابوليسم آرام مي‌شود. در نتيجه پس از مدت كوتاهي كم كردن وزن ناگهان بازگشت سريعي به چاقي رخ مي‌دهد.

اين مطالعات روي 94 زن چاق انجام گرفت. اين شركت كنندگان به دو گروه تقسيم شدند كه يكي از گروه‌ها به هنگام صبح صبحانه مفصل مي‌خورند و در طول روز وعده‌هاي غذايي كم چرب و كم كالري داشتند. گروه ديگر در طول مطالعات رژيم غذايي حاوي كربوهيدرات پايين را دنبال كردند. پس از گذشت هشت ماه معلوم شد گروهي كه صبحانه مفصل خورده بودند در مقايسه با گروه دوم كه مصرف كربوهيدراتها را كاهش داده بودند بيش از 21 درصد كاهش وزن داشتند در حالي كه در گروه دوم فقط 5/4 درصد كاهش وزن صورت گرفت.

زناني كه صبحانه مفصل خورده بودند در طول روز بويژه قبل از ناهار كمتر احساس سنگيني مي‌كردند و كمتر هم رغبت به خوردن كربوهيدراتها را داشتند .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00696s, 18q