آموزش پیشگیری از اعتیاد در مهدکودک ها

۱۳۹۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 111285
آموزش پیشگیری از اعتیاد در مهدکودک ها

سلامت نیوز: رییس سازمان بهزیستی گفت: بیش از 20 هزار کمک مربی و مددکار اجتماعی در سال جاری، آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد را در تمام مهدهای کودک سراسر کشور ارائه می دهند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، همایون هاشمی درباره اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان مهمترین برنامه این ستاد برای کاهش آسیب مواد مخدر در جامعه افزود: سازمان بهزیستی یکی از قوی ترین و غنی ترین سازمان هایی است که به صورت علم محور و اجتماع محور در زمینه کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد و پیشگیری از آن فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی سال گذشته بیش از 40 میلیارد تومان در حوزه اعتیاد و کاهش آسیب های ناشی از آن هزینه کرد، گفت: 18 میلیارد تومان از این بودجه، از سوی سازمان بهزیستی، 12 میلیارد تومان کمک هزینه ستاد مبارزه با مواد مخدر و 10 میلیارد تومان نیز وزارت رفاه و تعاون به سازمان بهزیستی کمک مالی کرد.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه این سازمان در راستای اجتماعی کردن پیشگیری از اعتیاد گام های موثری برداشته، ادامه داد: براساس نظر کارشناسان، سازمان بهزیستی یکی از سازمان های بسیار معتمد به شمار می رود که در حوزه درمان، پیشگیری و آگاه سازی در زمینه اعتیاد و مواد مخدر فعالیت دارد.

هاشمی با بیان اینکه رویکرد ما در حوزه اعتیاد، خانه محور و جامعه محور است، گفت: برنامه های ویژه ای در این رابطه انجام شده و بزودی چهارمین فاز در رابطه با آگاه سازی عمومی در مورد مضرات مخدرهای صنعتی همچون شیشه توسط این سازمان انجام می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: جهت ارائه آموزش مهارت های زندگی و پیشگیری از اعتیاد در مدارس و مهدهای کودک سراسر کشور، مددکاران اجتماعی و مربی به این محل ها اعزام می شوند، به صورتیکه هر مدرسه و مهد کودک حداقل یک مربی در این زمینه خواهند داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1575s, 19q