آمار سقط جنين در دختران نوجوان انگليس به بالاترين سطح خود رسيده است

۱۳۸۷/۰۴/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11138
آمار سقط جنين در دختران نوجوان انگليس به بالاترين سطح خود رسيده است

آمار كل سقط جنين در ميان تمام گروه‌هاي سني در ولز و انگلستان افزايش يافته است. اين در حالي است كه ميزان افزايش سقط جنين در ميان نوجوانان اين كشور تكان دهنده است.

وزارت بهداشت انگليس اعلام كرد: تعداد افراد زير 14 سال كه تجربه سقط جنين داشته‌اند با يك افزايش 20 درصدي از 135 نفر در سال 2006 به 162 نفر در سال 2007 رسيده است.

همچنين شاهد يك افزايش 10 درصدي در ميان گروه سني زير 16 سال هستيم كه ميزان سقط جنين در اين رده سني را به 4 هزار و 376 مورد رسانده است.

«كاس ولينگز» استاد مسائل جنسي در مركز پزشكي لندن، اظهار داشت: افزايش آمار مربوط به سقط در رده سني زير 14 سال با الگوي مشابه در رده سني 18 سال همخواني داشته و اين در حالي است كه قسمت اعظم زايمان‌ها نافرجام و منجر به سقط هستند.

اين آمار انگليس را در رده ديگر كشورهاي اروپايي كه در آنها زايمان‌هاي كمتري منتهي به تولد نوزاد مي‌شود، قرار مي‌دهد.

وي مي‌افزايد: هدف اصلي آنها كاهش تعداد حاملگي‌ها در زنان جوان است.


«جيل فرانسيس» رييس گروه مشاوره مستقل بارداري و زايمان نوجوانان خواستار سرمايه گذاري بيشتر دولت در ارائه سرويس‌هاي جلوگيري از بارداري به افراد جوان شده است.

جولي بنتلي، مدير اجرايي سازمان برنامه ريزي براي خانواده‌ها، ديدگاه جيل فرانسيس را تاكيد كرده و مي‌گويد: آموزش و ارائه سرويس‌هاي بهداشتي و جلوگيري از بارداري در وهله اول از بارداري ناخواسته آنها جلوگيري مي‌كند.

در مجموع طي سال گذشته با يك رشد 5/2 درصدي 198 هزار و 500 مورد بارداري در انگلستان و ولز با سقط جنين همراه بوده است. از هر يك هزار مورد، 36 سقط مربوط به زنان 19 ساله اختصاص يافته است. اين در حالي است كه طي ماه گذشته تلاش نمايندگان مجلس براي كاهش زمان مجاز براي سقط از 24 هفته به 22 هفته ناكام ماند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01411s, 18q