بازدید وزیر بهداشت از مرکز فوریت‌های پزشکی مرز مهران‌ ‌

۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 111407

سلامت نیوز: ‌وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان مهران و مرکز فوریت‌های پزشکی مرز مهران بازدید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی با حضور در بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان مهران از بخش آنژیوگرافی آن بازدید و اظهار کرد: قابلیت بخش آنژیوگرافی با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان مهران و هم‌مرزی با کشور عراق در قسمت وسیعی از مرز بین دو کشور از وضعیت مطلوب و خوبی جهت خدمات‌رسانی برخوردار است.

وی با بیان اینکه پس از برگشت به وزارتخانه، جلسه‌ای در جهت برطرف کردن مشکلات موجود در مرکز فوریت‌های پزشکی نقطه صفر مرزی پایانه مهران تشکیل می‌شود، افزود: با توجه به امکانات در دسترس مرکز فوریت‌های پزشکی مرز مهران توان ارائه خدمات مطلوبی را داشته است و سعی ما نیز بر این بوده که دایره مشکلات این مرکز را به حداقل برسانیم.

در جریان این بازدید دکتر علی دل‌پیشه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با ارائه گزارشی به وزیر بهداشت اظهار کرد: به منظور جلوگیری از ورود ناقلین بیماری به کشور، توسط پرسنل مرکز فوریت‌های پزشکی امر غربالگری و آزمایشات مورد نیاز صورت می‌گیرد البته این مرکز مجهز به بخش قرنطینه برای نگه‌داری از افراد بیمار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ نوع بیماری از طریق مرز مهران به دلیل پیگیری‌های پرسنل مرکز فوریت‌ها وارد کشور نشده است و امیدواریم با وجود چنین نیروهایی درصد مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان ایلام کاهش پیدا کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88201s, 18q