از وام ازدواج خبری نیست

۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۴ - کد خبر: 111415

سلامت نیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برنامه‌های هفته جوان از احتمال برگزاری نشستی در روز میلاد حضرت علی‌اکبر با حضور رئیس‌جمهور خبر داد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، محمود گلزاری، در حاشیه اولین نشست شورای راهبردی امور جوانان در مورد برنامه‌های این معاونت در هفته جوان گفت: متناسب با هر روز این هفته برنامه‌هایی خواهیم داشت و امیدواریم در روز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) بتوانیم نشستی با حضور رئیس‌جمهور برگزار کنیم.

او به ارائه آمار‌های حوزه جوانان پرداخت و گفت: در حال حاضر بیکاری جوانان ۱۰ تا ۱۵ درصد بالا‌تر از میانگین کل جامعه است ضمن آنکه شاهد آسیب‌های دیگری در میان جوانان ازجمله اعتیاد و خشونت نیز هستیم.

در حال حاضر یک‌سوم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و سلامت، شادابی، استقلال و قدرت مقابله با بی‌عدالتی و ایستادگی در مقابل ظلم و بیداد ازجمله شاخص‌های جوانی به حساب می‌آید.

آمار بیکاری در کل کشور ۲۶ درصد است معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در سال ۹۲، رشد بیکاری به ۲۶ درصد رسیده است، گفت: نگرانی دیگر در موضوع جوانان بحث افزایش آمار طلاق است و در طول سه سال گذشته آمار طلاق نسبت به ازدواج ۲۰ درصد رشد داشته است. به گفته او آمار طلاق در شهر تهران و در استان البرز ۳۳ تا ۳۵ درصد رشد داشته و مشهد از دیگر شهرهای با آمار بالای طلاق است، در استان ایلام نیز آمار طلاق در هر سال دو برابر شده است.

گلزاری با اشاره به آخرین وضعیت آمار طلاق نسبت به سال ۹۱ و ۹۲ گفت: در طول یک سال ما شاهد کاهش چهاردرصدی ازدواج و افزایش ۶/۴ درصد طلاق بوده‌ایم.

در بحث مشارکت‌های اجتماعی شاهد هستیم از میان چهار هزار و ۳۰۰ سمن ثبت‌شده تنها ۵۰۰ تا ۷۰۰ سمن فعال حوزه جوان داریم. دکتر گلزاری سپس در مورد وام ازدواج گفت: فعلا از وام ازدواج خبری نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66999s, 18q