رکورد سزارین در بخش خصوصی به بیش از 85 درصد رسید

۱۳۹۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 111484

سلامت نیوز: متأسفانه بر اساس سیاست‌های غلطی که در سال‌های اخیر صورت گرفته است میل و انگیزه بیماران و پزشکان برای انجام زایمان طبیعی به شدت کاهش یافته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر شهلا میرگلوبیات اظهار داشت: با توجه به اینکه ترویج زایمان طبیعی محور صحبت‌های مقام معظم رهبری در روز ماما بود باید مسئولین توجه ویژه‌ای در جهت سوق دادن زایمان‌ها به سمت زایمان طبیعی تلاش نمایند که این مهم مستلزم برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تربیت نیروی ماما و پزشک توانمند و پرانگیزه در این خصوص است.

وی گفت: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم از زایمان طبیعی برای تولید نسلی سالم و پرتوان بهره ببریم به طوری که میزان زایمان‌های طبیعی در بخش دولتی 50 درصد زایمان‌ها و در بخش خصوصی 15 درصد زایمان‌ها را تشکیل می‌دهد که این آمار بسیار ناراحت‌کننده و خطرآفرین است.
وی با بیان اینکه عوارض سزارین در درازمدت خود را بر روی کودک و مادر نشان می‌دهد خاطرنشان کرد: کودکان سزارینی بر اساس تحقیقات انجام شده مستعد بیماری‌های آلرژیک و تنفسی هستند ضمن اینکه به علت تولد کودک سزارینی یکی دو هفته زودتر از موعد پایان بارداری موجب کامل نشدن رشد جنین نیز می‌شود.
وی تصریح کرد: اگر زایمان طبیعی رایگان شود می‌توان در واقع با آموزش صحیح پیش از زایمان از انجام سزارین‌های بی‌مورد جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.89419s, 18q