مصرف داروهای ضد التهابی ناشنوایی را افزایش می‌دهد

۱۳۹۳/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۱ - کد خبر: 111489

سلامت نیوز: مصرف بیش از اندازه داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی موجب کاهش شنوایی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر محمد شیبانی جراح و فوق تخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه مصرف مداوم و بیش از حد داروهای ضد التهابی، غیر استروئیدی و استامینوفن خطر کاهش شنوایی حتی ناشنوایی را افزایش می‌دهد گفت: یکی از معضلات مهمی که در سالهای اخیر نمود بیشتری یافته است، مصرف غیر منطقی داروهای مختلف به ویژه مسکن‌ها و آنتی بیوتیک‌ها است.

وی اظهار داشت: مقاومت بیش از اندازه میکروب‌ها در برابر آنتی بیوتیکهای مهم موجب افزایش دوره بیماری‌ها و مدت بستری بیماران می‌شود.

این متخصص خاطر نشان کرد: تجویز غیر منطقی دارو‌ها از سوی برخی پزشکان توزیع آزادانه اغلب دارو‌ها از سوی داروخانه‌ها از مهم‌ترین دلایل مصرف بی‌رویه داروهایی نظیر آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌ها است که موجب بروز آسیب‌های جسمی حادی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.12743s, 19q