خصوصي سازي هاي بي مسئوليت اجتماعي،

مسئولين پارك ارم: خرابي دستگاه و حادثه دلخراش به ما مربوط نيست

۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 111567
مسئولين پارك ارم: خرابي دستگاه و حادثه دلخراش به ما مربوط نيست

سلامت نیوز: یکی از مسوولان مجموعه پارک ارم در ارتباط با حادثه دلخراش شب گذشته اين پارك تاکید کرده که پیمانکاران بخش خصوصی که دستگاه ها و وسایل را اجاره کرده اند باید در این زمینه پاسخگو باشند و آنها مسوولیتی در این زمینه ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت الف، در حالي كه در همه جاي دنيا به طور معمول، مسئول يا يكي از مسئولين حوادث مرتبط با پيمانكاران نهادهاي دولتي يا عمومي، نهاد واگذار كننده پروژه است كه معمولا پس از حادثه استعفا نيز مي دهند، در ايران، اين مسئولين نه تنها بركنار نشده يا استعفا نمي دهند كه به راحتي، پيمانكار يا بخش خصوصي مسئول اجراي كار را تنها مسئول حوادث قلمداد مي كنند.

در آخرين حادثه از اين گونه اتفاقات، شب گذشته (جمعه شب) بروز نقص فنی در یکی از وسایل بازی پارک ارم منجر به مصدومیت شدید سه دختر جوان شد.

پدر یکی از این مصدومان بامداد شنبه در تماس تلفنی با ایرنا، ضمن بیان این مطلب افزود: ساعت ۱۱ شب جمعه، نقص فنی ترن هوایی سبب شد تا سه دختر ۲۲ تا ۲۵ ساله از ارتفاع چند متری به زمین سقوط کرده و به شدت مصدوم شوند.

وی که خود را ˈقربانیˈ معرفی کرد، ادامه داد: این سه جوان در داخل کابین بودند که ناگهان به دلیل نقص فنی، کابین از ارتفاع بیش از۶ متری به زمین سقوط می کند.

به گفته وی، سه دختر جوان به شدت مصدوم می شوند به طوری که گردن هر سه شکسته و ریه یکی از آنها سوراخ شده است.وی افزود: فرزندش در این حادثه ضمن شکستگی های مختلف از جمله لگن، دچار آسیب نخاعی نیز شده است.وی گفت: مصدومان در اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) بستری هستند.

اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا، ضمن تایید این حادثه، از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرد.

قربانی خاطرنشان کرد که یکی از مسوولان مجموعه پارک ارم در تماس تلفنی با خانواده یکی از مصدومان تاکید کرده که پیمانکاران بخش خصوصی که دستگاه ها و وسایل را اجاره کرده اند باید در این زمینه پاسخگو باشند و آنها مسوولیتی در این زمینه ندارند!

یکی از اعضای خانواده مصدومان این حادثه در بیمارستان رسول اکرم(ص) گفت: این سه دختر جوان به تازگی فارغ التحصیل شده و برای جشن اتمام تحصیلات دانشگاهی به پارک ارم رفته بودند.وی اسامی مصدومان این حادثه که در پارک ارم ۲ رخ داد را «نگار قربانی» ، «مونیا یوسفی» و «رکسانا فرحی ایروانی» اعلام کرد.

پارک ارم در کیلومتر ۴ اتوبان تهران کرج واقع است. این پارک، دو شهربازی با بیش از ۶۰ دستگاه بازی تفریحی دارد. استاندارد نبودن وسایل بازی این پارک و عدم بازرسی های تعمیر و نگهداری سبب شده تا در چند سال اخیر شاهد حوادث تلخی در این مجموعه باشیم.

جان باختن ۶ دانش آموز دختر در حادثه پارک شهر در سال ۱۳۸۵، ترکیدگی سرسره بادی در شهربازی تهرانپارس در سال ۱۳۸۶، سقوط ۲ نفر از چرخ وفلک پارک ارم در سال ۱۳۸۳، سقوط دختر و پسر جوانی به دلیل شکسته شدن میله های نگهدارنده بشقاب پرنده بوستان شاهد در سال ۱۳۸۷، سقوط صندلی پرنده یکی از شهربازی های اطراف تهران در همان سال، مرگ دختر ۱۶ ساله در شهربازی بسیج و سقوط مرگبار دختر نوجوان از ترن هوایی شهربازی ورامین در سال ۹۱ از مهم ترین حوادث رخ داده در شهربازی ها در چند سال اخیر هستند.

در حالی سریال حوادث تلخ شهربازی ها همه ساله تکرار می شود که بررسی کارشناسان آتش نشانی و سازمان استاندارد نشان می دهد بیشتر دستگاه های شهربازی ها در استان تهران غیراستاندارد هستند.

روند واگذاری شهربازی ها به بخش خصوصی نیز بر این مشکلات افزوده است به طوری که دیگر هیچ سازمانی مسوولیت حوادث رخ داده در شهربازی ها را برعهده نمی گیرد و دستگاه های مسوول فقط مسوولیت حوادث را به گردن اجاره کنندگان این وسایل که پیمانکاران بخش خصوصی هستند، می اندازد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.60122s, 18q