جمعیت ایران از مرز 77 و نیم میلیون نفر فراتر رفت

۱۳۹۳/۰۲/۲۰ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 111609

سلامت نیوز: رییس سازمان ثبت احوال کشور جمعیت کشور را تا پایان فروردین ماه امسال 77 میلیون و 528 هزار و 602 نفر اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمد ناظمی اردکانیˈ افزود : اکنون جمعیت ایران در یک پنجره طلایی قرار دارد و این جمعیت آماده اشتغال، کار و فعالیت های توسعه ای است.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت های نوینی در راستای نوین سازی و الکترونیکی کردن ثبت احوال صورت گرفته است ، صدور شناسنامه های مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را یکی از مهم ترین این اقدامات عنوان کرد.

ناظمی اردکانی ،همچنین صدور کارت ملی و کارت هوشمند ملی را نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور بیان و تاکید کرد: تمام اسناد هویتی در دست مردم قرار می گیرد دارای عقبه ای مبتنی بر این پایگاه هستند.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اسکن و آرشیو 126 میلیون سند هویتی ایرانیان را از اقدامات مهم دیگر این سازمان در الکترونیکی کردن و تکریم ارباب رجوع بیان کرد.

ناظمی اردکانی همچنین از ارتباط نزدیک این سازمان با سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: تمام افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کردند مشخصات آنها از طریق پایگاه اطلاعات جمعیت کشور احراز شده است و مشخصات سرپرستان خانواده به لحاظ ولادت، فوت، ازدواج و طلاق کنترل می شود تا در زمان واریز یارانه این موارد اعمال شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49436s, 18q