جامعه هنوز نپذیرفته که خطر زلزله جدی است

۱۳۹۳/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۶ - کد خبر: 111647

سلامت نیوز: رئیس انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران گفت: جامعه هنوز نپذیرفته است که سیل، زلزله، توفان و مانند آن غیرقابل پیش‌بینی‌اند و همواره باید آمادگی قبلی برای مقابله با آنها وجود داشته باشد تا زیان‌ها به حداقل برسند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، غلامعلی عکاشه گفت: رشته‌های مختلف جراحی از جمله ارتوپدی نیز کنفرانس‌های کوچکی در دل کنگره برگزار می‌کنند که معمولا موضوع آن مسائل عام هر حوزه بوده و چندان تخصصی و جزئی نیست.

وی ادامه داد: امسال موضوع کنفرانس انجمن جراحان ارتوپدی، راهکارهای رویارویی و مقابله با حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، ریزش کوه، آتش سوزی، توفان و بویژه زلزله است.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران از با بیان اینکه قصد داریم به راهکارهای مشخصی برای مقابله با بحران‌های طبیعی برسیم گفت: با توجه به حادثه خیز بودن ایران، این موضوع که در زمان بروز حوادث چه برنامه‌ای برای نجات انسان‌ها و کاهش تلفات جانی و مالی داشته باشیم، بسیار حائز اهمیت است.

عکاشه با تاکید بر اینکه اکنون نه بیمارستان‌ها و نه جامعه از آمادگی لازم برای مقابله با بحران‌های طبیعی برخوردار نیستند، اظهار کرد: جامعه هنوز نپذیرفته است که سیل، زلزله، توفان و مانند آن غیرقابل پیش‌بینی‌اند و همواره باید آمادگی قبلی برای مقابله با آنها وجود داشته باشد تا زیان‌ها به حداقل برسند.

به گفته رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران کنگره جامعه جراحان از21 تا 25 اردیبهشت در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان در کنفرانس ارتوپدی حداکثر 16 است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55677s, 19q