بهترین زمان کاشت حلزون شنوایی در کودکان

۱۳۹۳/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۴ - کد خبر: 111673
بهترین زمان کاشت حلزون شنوایی در کودکان

سلامت نیوز: یک جراح سر و گردن کاشت حلزون شنوایی با تاکید بر اینکه بهترین زمان کاشت حلزون شنوایی در کودکان قبل از سه سالگی است، گفت: سالانه هزار کودک ناشنوا و کم شنوا در کشور با عمل کاشت حلزون، شنوایی خود را که نتیجه معلولیت آنها بود به دست می‌آورند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر احمد دانشی در سومین کنگره بین‌المللی کاشت حلزون شنوایی گفت: تعداد تولد کودکان ناشنوا در کشور سالانه یکهزار تا دو هزار مورد است که بسیاری از آنها برای کاشت حلزون شنوایی اقدام نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل ازدواج‌های خویشاوندی در ایران به خصوص در جنوب کشور آمار تولد نوزادان ناشنوا نسبتا بالا است، خاطرنشان کرد: شناسایی این نوزادان در بدو تولد کمک موثری به درمان به هنگام آنان می کند.

دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی کاشت حلزون شنوایی، بهترین زمان کاشت حلزون شنوایی را در کودکان زیر سه سال اعلام کرد و گفت: هر چقدر فاصله بین ناشنوایی با جراحی کمتر باشد نتایج حاصل از درمان بهتر است.

این متخصص گوش، حلق و بینی اضافه کرد: نوع پروتزی که در جراحی استفاده می شود، مهارت جراح، تکنیک جراحی و همکاری کودک ناشنوا در برنامه توانبخشی شنوایی، از عواملی هستند که بر کاشت موثر حلزون شنوایی تاثیر می گذارد.

وی افزود: هزینه پروتز شنوایی 30 هزار دلار، معادل 90 میلیون تومان است که دولت هزینه های آن را پرداخت می‌کند و کل هزینه‌هایی که والدین کودک پرداخت می‌کنند (شامل هزینه‌های عمل و توان بخشی آن) رقمی در حدود 6 میلیون تومان است.

دکتر دانشی با بیان این که کیفیت بالای اعمال جراحی در کشور و قیمت مناسب از جمله عواملی است که باعث جذب توریست از کشورهای همسایه و کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور می‌شود، افزود: این افراد می‌توانند با یک سوم هزینه پرداختی، عمل کاشت حلزون را با همان کیفیت در ایران انجام دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40041s, 19q